4 nejchytřejší hollywoodské hvězdy, u nichž byste to nečekali

Tyhle celebrity mají pod čepicí... Foto: Tyhle celebrity mají pod čepicí...Foto: All

Které z hollywoodských hvězd to nejvíc pálí? S kým byste si mohli pokecat o poezii, říct pár vtipů v japonštině nebo probrat nejnovějším trendy v neurovědě?

Myslíte si, že herectví je jen o tom vypadat dobře před kamerou a dobře odříkat to, co je napsané ve scénáři? Že na to člověk nemusí být zrovna génius? Pletli byste se. Hollywood je plný zatraceně chytrých lidí.

James Franco

Tenhle chlap snad nespí. Hvězda filmů 127 hodin nebo trilogie o Spider-Manovi se věnuje filmovému herectví, píše scénáře, režíruje, skládá hudbu, maluje, objevuje se v divadle a ještě stíhá studovat. A rozhodně to ve škole nefláká. V roce 2006 se mu nelíbilo, jak se vyvíjí jeho kariéra, a tak se vrhl na studium americké literatury, francouzštiny, historie a dalších oborů. Později se pak v New Yorku začal věnovat kreativnímu psaní a studiu filmu a poezie. Dnes se pokouší o doktorát z angličtiny na Yaleově univerzitě a v roce 2011 dokonce jeden semestr učil kurz, při kterém měli jeho studenti točit filmy podle básní.

franco Foto:

Mayim Bialik

Když se v Teorii velkého třesku řeší černé díry a komplikované matematické vzorce, většina herců jen odříkává to, co mají napsané ve scénáři. Mayim Bialek dost možná jako jediná skutečně ví, o čem se mluví. Představitelka Sheldonovy přítelkyně Amy Farrah Fowler má doktorát z neurovědy z univerzity UCLA a je to profík na nervovou soustavu. Chtěli ji i na Harvardu a Yaleově univezitě, ale neměla zájem. Vedle toho stihla ještě bakalářský titul z hebrejštiny a židovských studií.

Mayim Bialik, která hraje v seriálu Teorie velkého třesku Amy, se stala konzultantkou vědeckého poradce. Sama má totiž doktorát z neurovědy. Foto:

Natalie Portman

Hrála už od dětství, objevila se ve Hvězdných válkách, a když k ní přijdete na návštěvu, můžete mimo jiné obdivovat i Oscara za Černou labuť. Tohle ale Natalii Portman nestačí. V roce 2003 absolvovala Harvard, kde vystudovala psychologii, a prohlásila, že je jí celkem jedno, co studijní pauza udělá s její hereckou kariérou, protože bude radši chytrá než slavná. Dneska je obojí. Na univerzitě dokonce chvíli i přednášela, a protože jí psychologie byla málo, vrhla se i na studium jazyků. Dnes krom angličtiny a hebrejštiny, které ovládala od dětství, mluví skvěle japonsky, německy, francouzsky a arabsky.

Natalie Portman jedla v restauraci pizzu, když byla oslovena agentem, aby začala dělat modelku. Natalie ho zdvořile odmítla s tím, že by byla raději herečkou. Foto:

Dolph Lundgren

Od někoho, kdo si vydělává na nájem tím, že kope na plátně lidi do hlavy, byste asi velkou inteligenci a vzdělání nečekali. Dolph Lundgren má však obojí. Akční hvězda ze Švédska vystudovala chemii a chemické inženýrství a dostala i stipendium na Massachusettský technologický institut, jednu z nejprestižnějších univerzit na světě. Vás to možná překvapí, ale jeho nejbližší s tím nejspíš trošku počítali, Lundgren má totiž údajně IQ 160, i když sám skromně tvrdí, že je to trošku přehnané. A aby toho nebylo málo, umí mluvit sedmi jazyky, přiznává ovšem, že jen tři ovládá naprosto plynně. Jo a dvakrát byl mistrem Evropy v karate!

Sylvester Stallone a Dolph Lundgren ve filmu Rocky IV Foto:

V tomhle bytě se mimochodem Sheldon s Amy pohybují:

 

 

reklama