2. díl - Bláznivá (Psychické týrání manželky)

Aféry, 2. díl, Bláznivá, 3 Foto: Aféry, 2. díl, Bláznivá, 3Foto: Prima

Návštěva advokátní kanceláře patří až k těm posledním krokům, ke kterým při řešení manželské krize lidé přistupují. Za právníkem většinou zajdou až ve chvíli, kdy se cítí zahnáni do kouta a nevidí jiné východisko. O to zajímavější příběhy si poté jejich rozvodový advokát vyposlechne.

Někdy se jedná o zcela specifické životní příběhy, často ale advokát musí řešit mnohem obecnější problémy soužití partnerů. V druhém dílu seriálu Aféry, který je inspirovaný skutečnými příběhy manželských dvojic v rozvodových řízeních a který uvidíte už v úterý 12. července ve 21.10 na Primě, se potkáme s problematikou psychického týrání ze strany manžela.

V souvislosti s letním vysíláním pořadu Aféry již brzy spustí Televize Prima na stránkách www.prima-love.cz poradnu, ve které se tomuto i dalším tématům bude věnovat sexuoložka a psycholožka PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc. Diváci tak budou mít jejich prostřednictvím možnost položit Lauře Janáčkové otázky a na ty nejzajímavější paní doktorka opět na stránkách pořadu odpoví.

Potkalo Vás něco podobného? Nevíte kudy ven ze své situace? Chcete se podělit o své zkušenosti? Navštivte stránky www.prima-love.cz.


Dan Majer dostane na stůl případ paní Walterové, učitelky občanské nauky na gymnáziu. Je vdaná za kolegu – učitele češtiny Martina a mají malé dítě. Ona ale není šťastná a chce se rozvést. Manžel ji prý ponižuje a psychicky týrá. Lze však obhájit toto tvrzení klientky, která trpí depresemi a bere silná antidepresiva?

Možná pomůže svědectví Soni Pekaříkové – sestry paní Dáši. Dosvědčí, že se její švagr Martin doma chová autoritativně a arogantně. Zdá se tedy, že můžou k soudu. Jenže i pan Walter si najme právníka. A ten si servítky nebere. Manželka jeho klienta nechala ve vaně málem utopit svého syna! O jejím špatném duševním stavu nemůže být pochyb – a budou žádat svěření dítěte do péče otce. To obě ženy, jež vehementně trvají na svém tvrzení, zdrtí. Soně nezbývá než říci právníkovi celou pravdu. Martin nejen psychicky týrá a ponižuje svou ženu, ale dokonce Soňu znásilnil. Díky tomuto svědectví již je rozhodnuto, jak rozvod a soud o syna dopadne.   

Danu Majerovi by se žilo lépe, kdyby rozplétal jen zamotané nitky vztahu manželů Walterových. Jenže to by jeho matka nesměla toužit po vnoučeti. Dokonce tak, že neváhá svému synovi dohazovat nápadnice na rande! Když už tam tedy musí, alespoň je unudí. Ještěže ho v tomto plánu překvapivě podporuje i asistentka Lucie.

reklama