5. díl - Stará láska (Manžela po 50 letech manželství chytla druhá míza)

Aféry, 5. díl, Stará láska 2 Foto: Aféry, 5. díl, Stará láska 2Foto: Prima

V dalším dílu seriálu Aféry, který je inspirovaný skutečnými příběhy manželských dvojic v rozvodových řízeních a který uvidíte už v úterý 2. srpna ve 21.10 na Primě, se setkáme s problematikou manžela, kterého po padesáti letech manželství chytla druhá míza.

Návštěva advokátní kanceláře patří až k těm posledním krokům, ke kterým při řešení manželské krize lidé přistupují. Za právníkem většinou zajdou až ve chvíli, kdy se cítí zahnáni do kouta a nevidí jiné východisko. O to zajímavější příběhy si poté jejich rozvodový advokát vyposlechne. Někdy se jedná o zcela specifické životní příběhy, často ale advokát musí řešit mnohem obecnější problémy soužití partnerů.

 

V souvislosti s letním vysíláním pořadu Aféry spustila Televize Prima na stránkách www.prima-love.cz poradnu, ve které se tomuto i dalším tématům bude věnovat sexuoložka a psycholožka PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc. Diváci tak mají možnost jejich prostřednictvím položit Lauře Janáčkové otázky a na ty nejzajímavější paní doktorka opět na stránkách pořadu odpoví. Potkalo vás něco podobného? Nevíte, kudy ven ze své situace? Chcete se podělit o své zkušenosti? Navštivte stránky www.prima-love.cz.

 

Dan Majer má před sebou nelehký případ. Manželé Lebedovi jsou spolu téměř 50 let a on je má rozvést. Pan Antonín trvá na svém, podezření o senilitě jeho ženy ale jako důkaz nestačí. Avšak paní Cecílie odmítá, že by manželovi usilovala o život. On sám prý kolikrát ani neví, co dělá! Vrásky manželé nedělají jen Majerovi, ale i dceři Věře. Ta s rozvodem rodičů nesouhlasí; vždyť co je to za nesmysl rozvádět se v jejich věku? Navíc oba rodiče se v poslední době chovají zvláštně, takže si nemají co vyčítat. Dan Majer z předchozích zkušeností ví, že pravda vždy leží někde uprostřed. A že pokud se má do rozvodu svého klienta pustit, bude muset najít pravou příčinu jejich krize. Podaří se mu za spolupráce s dcerou zjistit, že za snahou pana Lebedy o rozvod stojí úplně jiný důvod. Tím je Antonínův poměr se sousedkou Lebedových. Ta však rozhodně odmítne, že by chtěla s Antonínem žít, a to mu otevře oči a svou žádost o rozvod stáhne.    

 

Dan Majer je spokojený nejen s tím, jak si poradil se svým posledním případem, ale těší ho také, že mu matka konečně dopřává klidu. Ten však trvá příliš dlouho a on začne být neklidný. Zjistí, že si matka našla nové přátele na kurzu tance pro seniory. A on najednou matčinu pozornost postrádá. Navíc si našla i nápadníka! A to už rozhodně nemůže zůstat bez jeho zásahu. Do kurzu tance se přihlásí také, aby měl matku pod kontrolou. K tanečním hodinám navíc přizve asistentku Lucii.

reklama