6. díl - Nadměrný apetit (Rozdílný vztah manželů k sexu)

Aféry, 8. díl, 6 Foto: Aféry, 8. díl, 6Foto: Prima

V dalším dílu seriálu Aféry, který je inspirovaný skutečnými příběhy manželských dvojic v rozvodových řízeních a který uvidíte už v úterý 9. srpna ve 21.10 na Primě, se setkáme s problematikou rozdílného vztahu manželů k sexu.

Návštěva advokátní kanceláře patří až k těm posledním krokům, ke kterým při řešení manželské krize lidé přistupují. Za právníkem většinou zajdou až ve chvíli, kdy se cítí zahnáni do kouta a nevidí jiné východisko. O to zajímavější příběhy si poté jejich rozvodový advokát vyposlechne. Někdy se jedná o zcela specifické životní příběhy, často ale advokát musí řešit mnohem obecnější problémy soužití partnerů.

 

V souvislosti s letním vysíláním pořadu Aféry spustila Televize Prima na stránkách www.prima-love.cz poradnu, ve které se tomuto i dalším tématům věnuje sexuoložka a psycholožka PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc. Diváci tak mají možnost jejich prostřednictvím položit Lauře Janáčkové otázky a na ty nejzajímavější paní doktorka opět na stránkách pořadu odpoví. Potkalo vás něco podobného? Nevíte, kudy ven ze své situace? Chcete se podělit o své zkušenosti? Navštivte stránky www.prima-love.cz.

Hana a Petr Hrabětovi jsou šťastný a spokojený pár. Alespoň se tak jeví svému okolí. Jenže každé manželství se odehrává i na místech mnohem méně veřejných – za zavřenými dveřmi ložnice. A tam pro Hanu začíná to pravé peklo, které již nedokáže déle snášet. Petr vyžaduje sex několikrát denně, a poslední dobou se navíc snaží „okořenit“ jejich vztah dalšími praktikami.

S tím by se Hana, která má manžela stále ráda, možná ještě dokázala smířit, ale když ji nutil k účasti na skupinovém sexu s prostitutkou, přetekl její pohár trpělivosti. Daniel Majer paní Hrabětovou chápe, ale v první řadě jí doporučí navštívit s manželem sexuologa. I tento pokus však skončil nezdarem, a tak se Hana velmi brzy do advokátní kanceláře vrátí a dovypráví Majerovi další historku dokumentující manželovu snahu zpestřit jejich, ale hlavně jeho, sexuální život. Nemá však nikoho, kdo by jí to mohl dosvědčit. Pochybuje totiž, že by jí pomohl manželův kamarád, který figuruje právě v poslední příhodě. Právník tak sice zná více podrobností, ale stále nemá v ruce nic, o co by se mohl u soudu opřít.

Místo svědka se navíc v advokátově kanceláři objeví sám Petr Hraběta. Dozvěděl se o rozvodu a jde si s právníkem vyřídit účty. Myslí si, že právě Daniel Majer štve Hanku proti němu. Advokát ale vše rychle uvede na pravou míru a vysvětlí Petrovi pravé Hančiny důvody. Výsledkem je Petrův slib, že si o všem doma v klidu promluví.

Druhý den se skutečně dostaví Hanka a chce žádost o rozvod stáhnout. Včera si to s manželem vyříkali a on slíbil, že se polepší. Majer si však nemůže nevšimnout modřin na jejím obličeji. Hanka přesto trvá na svém a žádost o rozvod stahuje. Dan Majer by tedy měl případ odložit, ale Lucie mu to nedovolí. Přinutí ho pátrat dál na vlastní pěst. Právník tak přeci jen kontaktuje Petrova kamaráda Marcela a zjistí, že i on má důvod být na Petra naštvaný. Vše tudíž spěje k rozvodu, ale situace se ještě jednou přetočí. Petrovi totiž diagnostikují AIDS – a to ho přivede k jasné sebereflexi jeho způsobu života.  

Nepříjemné přiznání však začíná viset i nad samotným Danem Majerem. Maminka odjela do lázní a šarmantní právník si k ní domů přivedl dámskou návštěvu. Jenže psík jeho přítelkyně znečistil matčin drahý koberec a Daniel Majer musí zařídit, aby maminka nic nepoznala. Byť se mu Lucie jako vždy snaží pomoci ze všech sil, je stále jasnější, že i zkušený rozvodový právník bude muset nakonec s pravdou ven.

reklama