Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Jak říci manželovi NE!

Laura Janáčková - poradna profil foto Foto: Laura Janáčková - poradna profil fotoFoto: Prima

Další odpověď PhDr. Laury Janáčkové na vaše dotazy na téma: Manžel(ka) mě systematicky psychicky týrá a ponižuje. Ptát se můžete i Vy...

Máte podobné problémy, jako postavy v seriálu Aféry? Svěřte se v naší poradně renomované psycholožce a sexuoložce PhDr. Lauře Janáčkové. Tady jsou první rady k dotazům na téma: Manžel mě systematicky psychicky týrá a ponižuje.

 

12. 7. Bláznivá

Téma: Manžel(ka) mě systematicky psychicky týrá a ponižuje

 

Celebrita ze druhého dílu:

Petra Špalková:

Existuje důvod, který by Vás přinutil, abyste se nechala psychicky ponižovat tak, jako postava, kterou v Aférách hrajete?

 

Neumím si představit, že bych se nechala až takhle zahnat do kouta, ale při jistém psychickém oslabení a kvůli dítěti asi některé ženy nevidí (nechtějí vidět?), že už byla překročena hranice jejich úcty, respektive sebeúcty a že je čas začít jednat. Nepřeju sobě ani nikomu jinému, aby se tak daleko dostal.

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Třetí dotaz od vás:

Myslím, že mě manžel sexuálně zneužívá. Vždycky přijde po práci a musím mu být po vůli, i když nechci. Je mi již odporný a sex mi úplně znechutil. Když se bráním, stejně mi to není nic platné. Říká, že jsem jeho manželka a že se s ním musím milovat, kdy chce. Že je to podle zákona. Je to pravda?

 

Žena není sexuální otrokyně. Každá žena, i v manželství, má právo říci muži NE. Vynucování si sexu v manželství či znásilnění manželem je trestný čin. Existuje zákon, který vynucování sexuálního styku řadí mezi formy domácího násilí s trestní odpovědností. Znásilnění je pak trestáno odnětím svobody na tři až osm let. Trestní sazba se dále zvyšuje, pokud má čin za následek ublížení na zdraví atd. Sex si tedy nelze v žádném případě vynucovat pohrůžkami nebo fyzicky. Manžel nemá právo vás psychicky ani sexuálně týrat. Osvětlete situaci manželovi a sdělte mu, že frekvence styků a četnost pohlavního vybití je velmi individuální. Sexuologové doporučují přizpůsobit tuto frekvenci partnerovi, který má potřebu nižší, a svou potřebu doplnit masturbací.

reklama