Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Manžel hrozně žárlí. Co s tím?

Laura Janáčková - poradna profil foto Foto: Laura Janáčková - poradna profil fotoFoto: Prima

Další odpověď PhDr. Laury Janáčkové na vaše dotazy na téma: Manžel(ka) mě systematicky psychicky týrá a ponižuje. Ptát se můžete i Vy...

Máte podobné problémy, jako postavy v seriálu Aféry? Svěřte se v naší poradně renomované psycholožce a sexuoložce PhDr. Lauře Janáčkové. Tady jsou první rady k dotazům na téma: Manžel mě systematicky psychicky týrá a ponižuje.

 

12. 7. Bláznivá

Téma: Manžel(ka) mě systematicky psychicky týrá a ponižuje

 

Celebrita ze druhého dílu:

Petra Špalková:

Existuje důvod, který by Vás přinutil, abyste se nechala psychicky ponižovat tak, jako postava, kterou v Aférách hrajete?

 

Neumím si představit, že bych se nechala až takhle zahnat do kouta, ale při jistém psychickém oslabení a kvůli dítěti asi některé ženy nevidí (nechtějí vidět?), že už byla překročena hranice jejich úcty, respektive sebeúcty a že je čas začít jednat. Nepřeju sobě ani nikomu jinému, aby se tak daleko dostal.

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Čtvrtý dotaz od vás:

Manžel na mě poslední dobou hodně žárlí. Jsem doma s dětmi na mateřské dovolené a on mi volá několikrát denně. Pořád se ptá, co dělám, jestli jsem byla venku, jestli jsem se s někým potkala nebo jestli mě někdo navštívil. Vím, že si mé odpovědi ověřuje u známých a mám podezření, že mě dokonce posílá špehovat. V poslední době mi zakazuje samotnou opouštět dům. Nevím si už rady.

 

Žárlivost mění svou podobu se stoupající intenzitou. Na jedné straně stojí žárlivost nevinná, která patří do běžných lidských vztahů, a na druhé straně se nachází žárlivost jako patologický jev, který zásadně vstupuje do života zúčastněných. Ne nadarmo platí, že vzájemná důvěra je jedním z pilířů šťastného partnerství. Ve vašem případě však dochází k omezování osobní svobody. Tady již vysvětlování a rozumné argumenty nepomohou. Na místě je odborná pomoc psychologa či psychiatra. Vyhledejte ji co nejdříve, protože je ohroženo vaše manželství.

 

Minulé dotazy od vás:

Jak říci manželovi NE!

Manželka je semetrika

Manžel mě psychicky týrá

Dotazy a odpovědi na téma Kamarád taky rád (k prvnímu dílu Afér)

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Třetí díl seriálu Aféry s názvem Až do dna (problematické soužití s tchýní) uvidíte už v úterý 19. července ve 21.10 na Primě

reklama