Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Nadměrný sexuální apetit

Laura Janáčková - poradna profil foto Foto: Laura Janáčková - poradna profil fotoFoto: Prima

Další odpověď PhDr. Laury Janáčkové na váš dotaz. Tentokrát na téma: Nadměrný apetit (rozdílný vztah manželů k sexu). Ptát se můžete i Vy...

Máte podobné problémy, jako postavy v seriálu Aféry? Svěřte se v naší poradně renomované psycholožce a sexuoložce PhDr. Lauře Janáčkové. Tady jsou rady k dotazům na téma: Nadměrný apetit (rozdílný vztah manželů k sexu)

 

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

 

Dotaz od vás:  


Od svých 12 let pravidelně onanuji. Je mi 20 let a dělám to více než 5x denně. Možná i proto nemám žádnou partnerku. Dá se s tím něco dělat?


Dělat se s tím jistě něco dá, protože nemasturbujete v bezvědomí. Každý myslící člověk většinou dokáže více či méně ovládat své chování. Svých masturbačních návyků se však nemusíte zbavovat úplně, můžete je pouze omezit, a to v případě, že vás již obtěžují a zabraňují normálnímu zdravému životu či, jak píšete, brání i normálnímu partnerskému vztahu. Nicméně možná vás překvapí, že většina žen i mužů pravidelně masturbuje, a to i když žijí partnerským sexuálním životem.

 

Vaše frekvence však opravdu není úplně běžná ani u mladých lidí. Pokuste se zamyslet nad tím, co masturbaci předchází. Jestli jsou jejím spouštěčem vaše sexuální představy nebo třeba nervozita, nuda atd. Nelze ani vyloučit, že při této frekvenci jde spíše o uvolnění celkového napětí než o sexuální uspokojení. V tomto případě návštěva specialisty může odhalit příčiny i neurotické poruchy.

 

Zvýšená masturbace však může být i přechodnou záležitostí, kterou reagujete na fakt, že aktuálně nemáte žádnou partnerku, v takovém případě se časem upraví. Možnou příčinou vašich problémů může být i zvýšená sexuální potřeba či dokonce  hypersexualita. Jestli vás tato situace tedy opravdu trápí, vyhledejte sexuologa, který vám ji pomůže řešit.

 

Minulé dotazy od vás:

Orgasmus se sousedem

Milenka v pokročilém věku

Jak zvládnout chorobnou žárlivost?

Nevěra po 50 letech

Trpí přítel sexuální anorexií?

Dá se homosexualita léčit?

Může být partner bisexuální

Manžel se líbal s mužem

Snacha mi zakazuje vídat vnoučata

Tchyně mi neustále říká, co mám dělat

Tchán se mě pokusil svést

Problematické soužití s tchyní

Manžel hrozně žárlí. Co s tím?

Jak říci manželovi NE!

Manželka je semetrika

Manžel mě psychicky týrá

Dotazy a odpovědi na téma Kamarád taky rád (k prvnímu dílu Afér)

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Dr.phil. PhDr. Laura Janáčková, CSc. je doktorkou psychologie a odbornou asistentkou na vysoké škole. Pracuje jako vedoucí oddělení somatopsychiky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Její dlouholetá praxe zasahuje do různých oborů aplikované medicíny, kde se zajímá o vliv psychosociálních faktorů na změnu zdravotního stavu člověka.

 

Přednáší na univerzitách v Praze a v Brně a pravidelně se aktivně účastní domácích i zahraničních vědeckých konferencí. Publikovala desítky odborných i populárních článků, učebních textů a kapitol ve vědeckých monografiích. Mezi její poslední samostatné monografie patří Bolest a její zvládání, Základy zdravotnické psychologie, Nevěra a její zvládání, Komunikace ve zdravotnické péči a Praktická komunikace pro každý den.

 

V tisku jsou i další publikace, Psychoterapie bolesti, Rakovina a její zvládání. Účastní se rovněž přípravy a realizace osvětových pořadů a filmů pro rozhlas a televizi.

 

O tématech ze seriálu Aféry hovoří PhDr. Laura Janáčková také ve svém pořadu Partnerské Impulsy doktorky Laury, který se vysílá každou sobotu a neděli vždy v 13:45 na Rádiu Impuls.

 

www.laurajanackova.cz

 

Sedmý díl seriálu Aféry s názvem Voyeur (Manžela vzrušuje pozorování jiných)  uvidíte už v úterý 16. srpna ve 21.10 na Primě

Tchán se mě pokusil svést, mám to říci manželovi? Bojím se, že mi nebude věřit.

 

Váš tchán vás pravděpodobně vnímá jako mladou, krásnou a přitažlivou ženu. Protože nepíšete, jak se vás pokusil svést, zda s vámi jen slovně flirtoval, nebo vás pozoruje a dělá konkrétní návrhy, či se vás dotýká nebo ještě víc, nelze stanovit konkrétní strategii v jednání s ním. Obecně lze doporučit, abyste se jednoznačně ohradila proti jakýmkoliv jeho návrhům. Jasně a krátce mu řekla, že je vám jeho chování nepříjemné, a bude-li se opakovat, budete nucena ho radikálně řešit. Když dotěrný tchán nepřestane, požádejte o pomoc manžela, tchyni a v případě tělesného napadení i policii.

reklama