Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Sex mě s manželem nebaví. Co mám dělat?

Laura Janáčková - poradna profil foto Foto: Laura Janáčková - poradna profil fotoFoto: Prima

Další odpověď PhDr. Laury Janáčkové na váš dotaz. Tentokrát na téma: Rozdílný vztah manželů k sexu. Ptát se můžete i Vy...

Máte podobné problémy, jako postavy v seriálu Aféry? Svěřte se v naší poradně renomované psycholožce a sexuoložce PhDr. Lauře Janáčkové. Tady jsou rady k dotazům na téma: Rozdílný vztah manželů k sexu.

 

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

 

Dotaz od vás:  


 

Nikdy jsem neměla velkou chuť na sex. Sex jsem během našeho stále trvajícího  desetiletého manželství brala jako povinnost a byla jsem ráda, když jsem to měla 1x týdně za sebou. Před dvěma lety jsem na pracovišti měla po večírku náhodný styk s kolegou. Od té doby to s ním táhnu a sex máme 3x týdně a chtěla bych stále. Je to normální?


Sexuální apetence se mění s věkem a mnohdy i novostí jiného sexuálního partnera. Milovat se 3x týdně je stejně normální jako se milovat 1x týdně. Každý člověk má svou individuální potřebu sexuálního vybití. Zamyslet byste se však měla nad tím, jaký je důvod vaší nevěry a co dělá při milování váš  milenec jinak než váš partner. Nevěra může zásadně ovlivnit váš vztah a někdy ho může i zcela zničit. Jestliže máte zájem na zachování vašeho manželství, je třeba, abyste na něm začala společně s mužem pracovat.  Pokuste se doma spolu více mluvit, uvědomte si, jaké má váš muž klady a čím si získává vaši úctu. Naučte ho se s vámi milovat tak, aby se vám to líbilo a prožívala jste orgasmus. Mluvte s ním o sexu a při milování ho veďte.  Když dosahuje žena při milování orgasmu, vylučuje se v jejím těle hormon oxytocin, kterému se také někdy říká hormon vzájemnosti. Díky tomuto hormonu a jiným hormonům štěstí, kterými je při orgasmu zaplavováno naše tělo, pak máme chuť milování opět opakovat. Naučí-li se vás váš manžel uspokojovat, získá na přitažlivosti a vy přestanete hledat sex mimo manželství.

 

Minulé dotazy od vás:

Sex mě nebaví. Co mám dělat?

Není častý sex škodlivý?

Nadměrný sexuální apetit

Orgasmus se sousedem

Milenka v pokročilém věku

Jak zvládnout chorobnou žárlivost?

Nevěra po 50 letech

Trpí přítel sexuální anorexií?

Dá se homosexualita léčit?

Může být partner bisexuální

Manžel se líbal s mužem

Snacha mi zakazuje vídat vnoučata

Tchyně mi neustále říká, co mám dělat

Tchán se mě pokusil svést

Problematické soužití s tchyní

Manžel hrozně žárlí. Co s tím?

Jak říci manželovi NE!

Manželka je semetrika

Manžel mě psychicky týrá

Dotazy a odpovědi na téma Kamarád taky rád (k prvnímu dílu Afér)

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Dr.phil. PhDr. Laura Janáčková, CSc. je doktorkou psychologie a odbornou asistentkou na vysoké škole. Pracuje jako vedoucí oddělení somatopsychiky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Její dlouholetá praxe zasahuje do různých oborů aplikované medicíny, kde se zajímá o vliv psychosociálních faktorů na změnu zdravotního stavu člověka.

 

Přednáší na univerzitách v Praze a v Brně a pravidelně se aktivně účastní domácích i zahraničních vědeckých konferencí. Publikovala desítky odborných i populárních článků, učebních textů a kapitol ve vědeckých monografiích. Mezi její poslední samostatné monografie patří Bolest a její zvládání, Základy zdravotnické psychologie, Nevěra a její zvládání, Komunikace ve zdravotnické péči a Praktická komunikace pro každý den.

 

V tisku jsou i další publikace, Psychoterapie bolesti, Rakovina a její zvládání. Účastní se rovněž přípravy a realizace osvětových pořadů a filmů pro rozhlas a televizi.

 

O tématech ze seriálu Aféry hovoří PhDr. Laura Janáčková také ve svém pořadu Partnerské Impulsy doktorky Laury, který se vysílá každou sobotu a neděli vždy v 13:45 na Rádiu Impuls.

 

www.laurajanackova.cz

 

Sedmý díl seriálu Aféry s názvem Voyeur (Manžela vzrušuje pozorování jiných)  uvidíte už v úterý 16. srpna ve 21.10 na Primě

Tchán se mě pokusil svést, mám to říci manželovi? Bojím se, že mi nebude věřit.

 

Váš tchán vás pravděpodobně vnímá jako mladou, krásnou a přitažlivou ženu. Protože nepíšete, jak se vás pokusil svést, zda s vámi jen slovně flirtoval, nebo vás pozoruje a dělá konkrétní návrhy, či se vás dotýká nebo ještě víc, nelze stanovit konkrétní strategii v jednání s ním. Obecně lze doporučit, abyste se jednoznačně ohradila proti jakýmkoliv jeho návrhům. Jasně a krátce mu řekla, že je vám jeho chování nepříjemné, a bude-li se opakovat, budete nucena ho radikálně řešit. Když dotěrný tchán nepřestane, požádejte o pomoc manžela, tchyni a v případě tělesného napadení i policii.

reklama