Poradna PhDr. Laury Janáčkové - Trpí přítel sexuální anorexií?

Laura Janáčková - poradna profil foto Foto: Laura Janáčková - poradna profil fotoFoto: Prima

Další odpověď PhDr. Laury Janáčkové na vaše dotazy. Tentokrát na téma: Jak zahnat sexuální myšlenky na osoby stejného pohlaví. Ptát se můžete i Vy...

Máte podobné problémy, jako postavy v seriálu Aféry? Svěřte se v naší poradně renomované psycholožce a sexuoložce PhDr. Lauře Janáčkové. Tady jsou rady k dotazům na téma: Manžela vzrušují více muži než ženy

 

26. 7. Falešný forhend

Téma: Manžela vzrušují více muži než ženy

 

Celebrita ze třetího dílu:

Světlana Nálepková

Je podle Vás možné, aby muž zjistil svou sexuální orientaci až po mnoha letech manželství? 

 

Samozřejmě je to možné. Normálně se to děje. Ti muži to možná tuší a žijí v jisté schizofrenní situaci a pod velkým tlakem rodiny a společenských zábran. Přiznají si to otevřeně nejen sami sobě, ale i okolí teprve, když přijde určitý impulz zvenčí. A stane se, že podobné situace skončí i tragicky.

 

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE


Pátý dotaz od vás:  


 

 

Jmenuji se Petr a žiji již rok s přítelem, který má se mnou styk pouze jedenkrát do týdne. Je to normální, nebo trpí sexuální anorexií?

Sexuální anorexie neboli ztráta sexuální touhy patří mezi sexuální dysfunkce. Tento nedostatek zájmu o sex může být způsoben zdravotními nebo organickými poruchami, užíváním léků nebo psychickými příčinami. Mluvíme-li o sexuální anorexii, je nutné si uvědomit, že daná osoba nevyhledává sexuální hrátky, rozkoš je pro ni synonymem nevolností, hýčkání a mazlení vyvolávají odpor, slovo sex nahání strach a termín touha se zaměňuje s nechutí. Jestliže ve vašem případě máte sexuální styk jednou týdně, je pravděpodobné, že se spíše jedná o rozdílnou sexuální potřebu než o sexuální anorexii. Rozdílná sexuální potřeba je častou realitou v normálním partnerském homosexuálním i heterosexuálním životě. Nejhorší, co byste mohl v této situaci udělat, je, že budete vašeho partnera k sexu nutit. Vynucovaným sexem může dojít až k fyzickému i psychickému odporu k vaší osobě. Řešením ve vaší situaci je přizpůsobit se partnerovi s nižší sexuální potřebou a k naplnění své potřeby více masturbovat. Promluvte si také otevřeně se svým partnerem o jeho sexuální potřebě, o jeho představách, o tom, co ho vzrušuje a co se mu líbí. Spokojenost v sexuálním životě může ovlivnit i sexuální touhu a spokojenost ve vztahu obecně.

 

Minulé dotazy od vás:

Dá se homosexualita léčit?

Může být partner bisexuální

Manžel se líbal s mužem

Snacha mi zakazuje vídat vnoučata

Tchyně mi neustále říká, co mám dělat

Tchán se mě pokusil svést

Problematické soužití s tchyní

Manžel hrozně žárlí. Co s tím?

Jak říci manželovi NE!

Manželka je semetrika

Manžel mě psychicky týrá

Dotazy a odpovědi na téma Kamarád taky rád (k prvnímu dílu Afér)

 

PTÁT SE MŮŽETE I VY - PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE

 

Dr.phil. PhDr. Laura Janáčková, CSc. je doktorkou psychologie a odbornou asistentkou na vysoké škole. Pracuje jako vedoucí oddělení somatopsychiky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Její dlouholetá praxe zasahuje do různých oborů aplikované medicíny, kde se zajímá o vliv psychosociálních faktorů na změnu zdravotního stavu člověka.

 

Přednáší na univerzitách v Praze a v Brně a pravidelně se aktivně účastní domácích i zahraničních vědeckých konferencí. Publikovala desítky odborných i populárních článků, učebních textů a kapitol ve vědeckých monografiích. Mezi její poslední samostatné monografie patří Bolest a její zvládání, Základy zdravotnické psychologie, Nevěra a její zvládání, Komunikace ve zdravotnické péči a Praktická komunikace pro každý den.

 

V tisku jsou i další publikace, Psychoterapie bolesti, Rakovina a její zvládání. Účastní se rovněž přípravy a realizace osvětových pořadů a filmů pro rozhlas a televizi.

 

O tématech ze seriálu Aféry hovoří PhDr. Laura Janáčková také ve svém pořadu Partnerské Impulsy doktorky Laury, který se vysílá každou sobotu a neděli vždy v 13:45 na Rádiu Impuls.

 

www.laurajanackova.cz

 

Pátý díl seriálu Aféry s názvem 5. díl - Stará láska (Manžela po 50 letech manželství chytla druhá míza) uvidíte už v úterý 2. srpna ve 21.10 na Primě

Tchán se mě pokusil svést, mám to říci manželovi? Bojím se, že mi nebude věřit.

 

Váš tchán vás pravděpodobně vnímá jako mladou, krásnou a přitažlivou ženu. Protože nepíšete, jak se vás pokusil svést, zda s vámi jen slovně flirtoval, nebo vás pozoruje a dělá konkrétní návrhy, či se vás dotýká nebo ještě víc, nelze stanovit konkrétní strategii v jednání s ním. Obecně lze doporučit, abyste se jednoznačně ohradila proti jakýmkoliv jeho návrhům. Jasně a krátce mu řekla, že je vám jeho chování nepříjemné, a bude-li se opakovat, budete nucena ho radikálně řešit. Když dotěrný tchán nepřestane, požádejte o pomoc manžela, tchyni a v případě tělesného napadení i policii.

reklama