Soutěže 1. dne

Aréna národů: Soutěže 1. dne - Závod bublin Foto: Aréna národů: Soutěže 1. dne - Závod bublinFoto: All

V prvním díle budou našimi soupeři týmy Arménie, Běloruska a Francie. Zde naleznete popis souěží, ve kterých se s nimi utkají.

 

Pláž    

Soutěžící musejí po jednom sjet na nafukovacím člunu z vysoké rampy do bazénu. Poté se i s člunem musejí vyšplhat na nafukovací ostrůvek uprostřed bazénu. Teprve pak může jet další člen týmu. Měří se čas, za jaký družstva úkol zvládnou. Soutěží 3 ženy a 4 muži.

 

Býčí házená

První soutěž s býkem v aréně. Soutěží najednou 2 týmy. Po jednom budou soutěžící vbíhat do arény s býkem, kde je uprostřed bazének s míči. Těmi se pokusí vstřelit gól do branky na okraji arény. V tom se jim budou snažit zabránit nejen soutěžící zbývajících 2 družstev, kteří si v kostýmu velké ruky zahrají na brankáře, ale zejména hodně aktivní býk. Počítají se góly, které za daný čas soutěžící vstřelí. Hrají 4 muži, 3 střelci a jeden brankář.

 

Závod bublin

Soutěží najednou 2 týmy vyřazovacím způsobem. Poražení se poté utkají o 3. a 4. místo, vítězové o 1. a 2. místo. Dvě soutěžící jsou uzavřeny do průhledné bubliny, musejí v ní sjet rampu do bazénu, ze kterého jim pomůže třetí členka družstva. Poté již jen vlastními silami musejí dostat bublinu na otáčející se pódium, uprostřed kterého je umístěn stojánek na bublinu. Vyhrává rychlejší tým. Soutěží 3 ženy.

 

Sestav býka!

Druhá dnešní „býčí“ soutěž. Soutěží najednou 2 týmy. Nad arénou se vznáší na laně dívka, pod kterou musejí ostatní soutěžící sestavit z jednotlivých částí figurínu býka, na kterou se má poté dívka posadit. Měří se čas a případně počet dílů býka, které v časovém limitu stačí tým sestavit. Soutěží 1 žena a 3 muži.

 

Zamilovaný most (Most lásky)

Soutěží najednou 2 týmy. Soutěžící musejí s částmi mostu překonat překážky, například točnu uprostřed bazénu, a na konci dráhy most sestavit. Poté vybíhá pár, který přeběhne stejnou dráhu a za pomoci ostatních musí na most vyšplhat a políbit se. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou. Soutěží 1 žena a 5 mužů.

 

Zeď šampionů

Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomocí síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

reklama