Soutěže 10. dne (14. dubna)

Aréna národů: Soutěže 10. dne - Piškvorky Foto: Aréna národů: Soutěže 10. dne - PiškvorkyFoto: All

Bez dvou marodů se dnes ve třinácti utkáme s Běloruskem, Ruskem a Ukrajinou.

Žába v letadle   

Soutěží 2 týmy. Jedna soutěžící v kostýmu žáby musí překonat překážkovou dráhu v bazénu s mouchou v ruce, kterou předá další „žabičce“ zavěšené v letadle na houpajících se gumových lanech. Pořadí určí počet předaných much. Soutěží 2 dívky a 1 muž.

 

Piškvorky

A opět ten býk. Soutěží najednou 2 týmy. 3 muži musejí v býčí aréně sestavit z vlastních těl v kostýmech na značkách linii. Počítá se počet správně sestavených linií za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži.

 

Pštrosí hodiny

Soutěží vždy 2 družstva proti sobě eliminačním způsobem. Dívky ze dvou družstev tlačí na otáčející se plošině ručičky hodin, vyhrává ta z nich, která doběhne protivnici a propíchne jí balonek zavěšený na ručičce. Vítězka postoupí do finále, poražená do boje o třetí místo. Soutěží 1 dívka.

 

Chodící reklama

Soutěží 2 týmy najednou. Na jedné straně vběhne do arény soutěžící se dvěma plakáty v ruce k bráně uprostřed arény. U ní hlídkuje další člen týmu. Ten si odebere plakáty a nalepí je soutěžícímu na kostým. Ten jako chodící reklama musí proběhnout bránou a dorazit v pořádku na opačnou stranu arény. Zde mu dívka plakáty sundá a on se po proběhnutí bránou vrátí opět na start. Nyní může vystartovat další člen týmu. Pořadí určuje počet úspěšně přenesených plakátů za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži a 1 dívka.

 

Rychlá ryba

Soutěží všechny 4 týmy najednou eliminačním způsobem – po každém kole nejhorší tým vypadne. Soutěžící v kostýmu ryby sjede z rampy do bazénu, poté se musí přes běžící pás dostat na točnu, chytit jednu ze zavěšených žížal a usednout uprostřed točny. Soutěží 1 muž.

 

Zeď šampionů

Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

 

Aréna národů – 10. díl

 

Bez dvou marodů se dnes ve třinácti utkáme s Běloruskem, Ruskem a Ukrajinou.

 

 

Žába v letadle          

Soutěží 2 týmy. Jedna soutěžící v kostýmu žáby musí překonat překážkovou dráhu v bazénu s mouchou v ruce, kterou předá další „žabičce“ zavěšené v letadle na houpajících se gumových lanech. Pořadí určí počet předaných much. Soutěží 2 dívky a 1 muž.

 

 

 

 

 

 

Piškvorky

A opět ten býk. Soutěží najednou 2 týmy. 3 muži musejí v býčí aréně sestavit z vlastních těl v kostýmech na značkách linii. Počítá se počet správně sestavených linií za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži.

 

 

 

 

 

 

Pštrosí hodiny

Soutěží vždy 2 družstva proti sobě eliminačním způsobem. Dívky ze dvou družstev tlačí na otáčející se plošině ručičky hodin, vyhrává ta z nich, která doběhne protivnici a propíchne jí balonek zavěšený na ručičce. Vítězka postoupí do finále, poražená do boje o třetí místo. Soutěží 1 dívka.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chodící reklama

Soutěží 2 týmy najednou. Na jedné straně vběhne do arény soutěžící se dvěma plakáty v ruce k bráně uprostřed arény. U ní hlídkuje další člen týmu. Ten si odebere plakáty a nalepí je soutěžícímu na kostým. Ten jako chodící reklama musí proběhnout bránou a dorazit v pořádku na opačnou stranu arény. Zde mu dívka plakáty sundá a on se po proběhnutí bránou vrátí opět na start. Nyní může vystartovat další člen týmu. Pořadí určuje počet úspěšně přenesených plakátů za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži a 1 dívka.

 

 

 

 

 

 

 

Rychlá ryba

Soutěží všechny 4 týmy najednou eliminačním způsobem – po každém kole nejhorší tým vypadne. Soutěžící v kostýmu ryby sjede z rampy do bazénu, poté se musí přes běžící pás dostat na točnu, chytit jednu ze zavěšených žížal a usednout uprostřed točny. Soutěží 1 muž.

 

 

 

 

Zeď šampionů

Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

 

 

 

 

 

reklama