Soutěže 11. dne (21. dubna)

Aréna národů: Soutěže 11. dne - Býčí tetris Foto: Aréna národů: Soutěže 11. dne - Býčí tetrisFoto: All

Třináct soutěžících, šest her a tři soupeři – Arménie, Francie a Velká Británie – to je dnešní díl Arény národů.

Lidská knihovna    

Soutěží 2 týmy. Jedna soutěžící zavěšená na houpajících se gumových lanech přenáší knihy z jednoho okraje bazénu na druhý, na němž stojí kolega z týmu a rovná si knihy na hlavu. Pořadí určí počet úspěšně předaných a umístěných knih. Soutěží 2 dívky a 1 muž.

 

Býčí tetris

Dnešní druhá „býčí“ soutěž.
Soutěží najednou 2 týmy. 3 muži musejí v býčí aréně sestavit z vlastních těl v kostýmech na značkách šipku a vydržet v této pozici alespoň 3 vteřiny. Počítá se počet správně sestavených šipek za dobu 3 minut. Soutěží 3 muži.

 

Závod bublin

Soutěží najednou 2 týmy vyřazovacím způsobem. Poražení se poté utkají o 3. a 4. místo, vítězové o 1. a 2. místo. Dvě soutěžící jsou uzavřeny do průhledné bubliny, musejí v ní sjet rampu do bazénu, ze kterého jim pomůže třetí členka družstva. Poté již jen vlastními silami musejí dostat bublinu na otáčející se pódium, uprostřed kterého je umístěn stojánek na bublinu. Vyhrává rychlejší tým. Soutěží 3 ženy.

 

S býkem na rybách

Soutěží 2 týmy najednou. Na jedné straně vběhne do arény soutěžící a uprostřed arény vyloví z bazénku rybu, kterou musí zavěsit na udici na okraji stojící dívce. Poté se vrátí zpět na start a může vystartovat další člen týmu. Pořadí určuje počet úspěšně zavěšených ryb. Soutěží 2 muži a 1 dívka.
 

Obří nákup

Eliminačním způsobem soutěží všechny 4 týmy najednou. Dvojice soutěžících v kostýmu maminky a miminka vyrazí s nákupním vozíkem od startu, muž v kostýmu maminky tlačí, dívka v kostýmu miminka se veze. Cestou musejí vyzvednout nákup, poté dojedou k otočné plošině, dívka seskočí a vyrazí s nákupem na plošinu, uprostřed které se musí posadit na stoličku. Nejpomalejší tým vypadá. Soutěží 1 dívka a 1 muž.

 

Zeď šampionů

Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

reklama