Soutěže 13. dne (5. května)

Aréna národů: Soutěže 13. dne - Rychlá ryba Foto: Aréna národů: Soutěže 13. dne - Rychlá rybaFoto: All

Velké finále je tu! V posledním díle se utkáme se všemi soupeři najednou. Dnešní výsledky rozhodnou o celkovém pořadí Arény národů. Tak našim držte palce dvojnásob.

Lidská knihovna    

Soutěží 2 týmy. Jedna soutěžící, zavěšená na houpajících se gumových lanech, přenáší knihy z jednoho okraje bazénu na druhý, na němž stojí kolega z týmu a rovná si knihy na hlavu. Pořadí určí počet úspěšně předaných a umístěných knih. Soutěží 1 dívka a 1 muž.

 

Myší žranice

Soutěží najednou 2 týmy. Soutěžící v kostýmech myší musejí vběhnout do arény, proběhnout jedním z tunelů a poté na minimálně 3 vteřiny zalézt do dekorace v podobě sýra. Teprve pak se mohou s kouskem sýra stejnou cestou vrátit mimo arénu. Počítají se kousky sýra, které tým získá za dobu 3 minut. Soutěží 2 muži.

 

Blázni v lázni

Soutěží vždy 1 družstvo. Dva ošetřovatelé odnesou pacienta na nosítkách přes běžící pás k otočné plošině. Zde pacient seskočí a dopracuje se na střed plošiny, kde projde léčebnou procedurou, a utíká do cíle. Poté startuje další běh s nosítky. Pořadí určí čas, za který 3 členové družstva doběhnou do cíle. Soutěží 1 dívka a 4 muži.

 

Býčí vodovod

Soutěží čtyři týmy najednou. V aréně jsou 4 sudy, ve kterých je skryt vždy jeden člen týmu. Druhý člen týmu nabírá z nádrže uprostřed arény vodu do děravého kyblíku, který podává kolegovi v sudu. Ten ji přelévá do menší nádoby. Pořadí určí množství přenesené vody. Soutěží 2 muži.

 

Rychlá ryba

Soutěží 4 týmy najednou eliminačním způsobem – 2 poslední týmy vypadnou. Soutěžící v kostýmu ryby sjede z rampy do bazénu, poté se musí přes běžící pás dostat na točnu, chytit jednu ze zavěšených much a usednout uprostřed točny. Soutěží 1 muž.

 

Zeď šampionů

Soutěží 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

reklama