Soutěže 4. dne (3. března)

Aréna národů: Soutěže 4. dne - Mexičani Foto: Aréna národů: Soutěže 4. dne - MexičaniFoto: All

Čtvrtý den se opět zúží počet členů týmu. Tentokrát budou muset zůstat na lavičce 2 muži a jedna dívka. A to ještě ke všemu přibude jedna disciplína s býkem, takže z celkových šesti se jich plná polovina odehraje v pískové aréně.

V přímém souboji se tentokrát utkáme s Arménií, domácí Francií a Velkou Británií.

 

Býčí kruhy    

Soutěží všechny čtyři týmy najednou. V aréně jsou 4 sudy, ve kterých je skryt vždy jeden člen týmu, který má v ruce velkou obruč. Druhý člen týmu se snaží nalákat býka, aby touto obručí proběhl. Počítá se počet býčích proběhnutí obručí za dobu 4 minut. Soutěží 2 muži.


Mexičani

Soutěží každé družstvo samostatně. Jedna dívka je zavěšena na dlouhých gumových lanech a muži se ji na dálku snaží vystřelit tak, aby zasáhla středovou plošinu, na které jsou spoluhráčky schované pod obřími sombrery. To má žena na gumě za úkol v letu sebrat a donést zpět ke svým střelcům. Pořadí určí počet získaných sombrer. Hrají 4 dívky a 2 muži.

Býčí váha

Soutěží najednou 2 týmy. V aréně je umístěna velká váha s vahadly. Na ta se naproti sobě zavěsí 2 členové týmu a třetí se snaží nalákat býka tak, aby pod nimi proběhl. Soutěžící na váze se navzájem zvedají a spouštějí, aby je býk nezasáhl, ale naopak úspěšně podběhl. Soutěž je na 3 minuty a pořadí určí počet býčích podběhnutí pod některým ze členů týmu na váze. Soutěží 3 muži.

Ať to sviští!

I dnes dojde na vyřazovací boj. Dvě dívky v kostýmu sviště musejí proběhnout překážkovou dráhu, na jedoucím pásu chytit zavěšeného červa a co nejrychleji se na otočné plošině dostat do domečku v podobě nory. Rychlejší postupuje do finále, kde se utká s vítězkou druhé dvojice o celkové vítězství v této disciplíně. Soutěží pouze 1 dívka.


Odvážná krysa

A opět je tu býk. Soutěží najednou 2 týmy. Ve vzduchu nad arénou je zavěšena klec se soutěžícím v kostýmu lva. Zbývající 2 členové týmu v kostýmech myši musejí vběhnout do arény, proběhnout jedním z tunelů, poté vytáhnout z klece jednu ze stužek, které ji drží zavřenou, a stejnou cestou se vrátit mimo arénu. Teprve poté může vběhnout do arény další člen týmu. Cílem je osvobodit co nejrychleji lva z klece nebo alespoň v časovém limitu 4 minut posbírat co nejvíce stužek. Soutěží 3 muži.


Zeď šampionů

Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

reklama