Soutěže 9. dne (7. dubna)

Aréna národů: Soutěže 9. dne - Býčí nemocnice Foto: Aréna národů: Soutěže 9. dne - Býčí nemocniceFoto: All

Ve třinácti, bez jedné dívky a jednoho muže, se dnes střetneme s Běloruskem, Ruskem a Ukrajinou.

Závod míru    

Soutěží všechny 4 týmy. Každý ze soutěžících musí na kole nad bazénem projet po zvlněné lávce a udeřit uprostřed do zavěšeného gongu. Pořadí určí počet úderů do gongu. Soutěží 2 dívky a 2 muži.

 

Býčí nemocnice

Ani dnes se naši soutěžící býkovi nevyhnou. Soutěží najednou 2 týmy. Jeden soutěžící leží na nemocničních nosítkách v aréně a 2 muži převlečení za zdravotníky ho musejí i s nosítky protlačit skrz bránu uprostřed arény k jejímu okraji, kde od dívky získají žeton. I s ním musejí pacienta odtlačit na druhý konec arény, kde vyskočí zdravý z nosítek a vyběhne ven. Místo něj na nosítka ulehne další člen družstva. Pořadí určí počet získaných žetonů. Hraje 1 dívka a 4 muži.

 

Vratké lahve

Soutěží vždy 1 družstvo. Dva muži v kostýmu lahve se musejí na otočné plošině zdržet pod sprchou, nechat si od jedné členky nalepit etiketu, od druhé nasadit špunt a usadit se přepravce uprostřed otočné plošiny. Poté běží druhý muž v kostýmu lahve a nakonec dívka v kostýmu sklepnice. Ve chvíli, kdy jsou všichni usazeni v přepravce, zvednou ji a utíkají přes plošinu do cíle. Pořadí určí čas, za který družstva soutěž absolvují. Soutěží 3 dívky a 2 muži.

 

Tour de býk

Soutěží najednou 2 týmy. Dívky jsou i s bicyklem zavěšeny nad arénou na pružné gumě, na které se houpou nahoru a dolů. Muži musejí v aréně sebrat cyklistickou lahev a předat ji dívce. V tom jim vehementně brání volně pobíhající býček. Počítají se lahve, které tým za dobu 3 minut předá dívce. Soutěží 1 dívka a 2 muži.

 

Motýlí závod

Soutěží všechny 4 týmy najednou eliminačním způsobem – po každém kole nejhorší tým vypadne. Soutěžící v kostýmu motýla sjede z rampy do bazénu, kde mu pomohou 2 kolegyně, poté se musí dostat na točnu, chytit jednoho ze zavěšených motýlků a přes další překážky doběhnout do cíle. Soutěží 1 muž a 2 dívky.

 

Zeď šampionů

Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

reklama