Výsledky

Aréna národů: Soutěže 1. dne - Zeď šampionů Foto: Aréna národů: Soutěže 1. dne - Zeď šampionůFoto: All

V Aréně národů soutěží 8 národních týmů. V rámci jednoho dne však soutěžíme vždy pouze se třemi z nich. Zbývající 4 spolu soutěží ve druhé skupině. Na závěr každého dne je vždy soutěž „Zeď šampionů“, na které se měří čas, za jaký jednotlivá družstva tuto soutěž zvládnou.

 

Jsou v ní vždy zvýhodněna podle toho, kolik bodů nasbírají v předchozích soutěžích. Časy ze „Zdi šampionů“ všech 8 družstev se porovnají a podle nich se stanoví pořadí všech 8 týmů za celý soutěžní den a udělí se body.

 

První získá osm bodů, druhý sedm, třetí šest a tak dále. Tyto body se průběžně sčítají a určí pořadí týmů po 12 soutěžních dnech. Podle tohoto pořadí se opět udělí body od 8 k 1 (viz bodování na závěr každého dne). S těmito body vstupují všechna družstva do finálového dne, kde již soutěží všech 8 týmů dohromady, a přičítají si k nim body za jednotlivé soutěže tohoto závěrečného dne.

 

Součet bodů, obdobně jako v každém z předchozích dnů, udává zvýhodnění, které si týmy odnášejí do soutěže „Zeď šampionů“. Výsledný čas z této soutěže nakonec určí definitivní pořadí družstev za celou soutěž Aréna národů.

 

reklama