Cesty domů s novými posilami: Veronika Freimanová, Roman Zach, Radúz Mácha a další hvězdy!

Bylo strašné vedro Foto: Bylo strašné vedroFoto: All

Herci a štáb Cest domů začali natáčet už sedmou řadu tohoto oblíbeného primáckého seriálu. Na slavnostní první klapce se v kompletně přestavěném ateliéru v pražských Vysočanech sešlo dvanáct herců a režisér Jiří Adamec.

Potkali se tu nejen herci, kteří hrají v seriálu už od prvních dílů, což byli Miroslav Etzler a Míla Šplechtová, ti, kteří naskočili až v dalších řadách, jako je třeba Iva Kubelková nebo Jan Vlasák, ale také ti, kteří své první obrazy do Cest domů teprve natáčejí. Míla Šplechtová se tak potkala s Radúzem Máchou, který bude hrát nový přírůstek na policii, Jaryna. „Přišla jsem omrknout, kdo je ten mladej, kterej k nám na policii nastoupí,“ vtipkovala Míla přesně v duchu své seriálové postavy. „S Radúzem se známe, hráli jsme spolu v jednom představení, když nastoupil k nám do Národního divadla. Seriálu bych přála ještě hodně dalších řad a nově nastupujícím hercům přeju, aby se jim tady s námi líbilo, je fajn, že mohou zažít tu skvělou atmosféru při natáčení,“ řekla herečka, která přišla v novém krátkém účesu, v němž byla na první pohled k nepoznání, protože ji neuvěřitelně omladil. „Cesty domů sleduje celá má rodina, měli radost, že právě v nich jsem dostal svou první seriálovou roli. Doufám, že seriál bude mít pořád tak velkou sledovanost,“ vysvětloval Radúz. 

Seriálovou sestrou Radúze bude Markéta Hrubešová  Foto: Seriálovou sestrou Radúze bude Markéta Hrubešová Foto: All

Martin Kraus se zapovídal s Markétou Hrubešovou a vzpomínali, že se pracovně na jiném projektu potkali v rolích matky a syna. V Cestách domů hraje Markéta Martinovu potenciální švagrovou. „Seriálu přeju sledovanost a bezvadné lidi před i za kamerou. Když jsou, a tady jsou, musí to fungovat, jinak to nejde. Cesty domů jsou fenomén, nestíhám jej sledovat pravidelně, ale ráda jsem se na některé díly podívala, abych věděla, co momentálně hýbe českou seriálovou scénou,“ říkala Markéta Hrubešová. Na zdar sedmé řady si připily i herečky Veronika Zelníčková, ta hraje přítelkyni Jaryna Zuzanu, Jana Janěková ml., která hraje v seriálu Veroniku, manželku svého skutečného manžela Igora Chmely, i Veronika Freimanová, která dostala úlohu soudkyně Simony.

Veronika Freimanová je novou tváří Cest domů. Hraje JUDr. Simonu Kenigrovou Foto: Veronika Freimanová je novou tváří Cest domů. Hraje JUDr. Simonu KenigrovouFoto: All

Novinářům se tu také představili další dva herci, kteří se v sedmé řadě objeví. Milan Bahúl hraje soudce Semeráda, přítele Simony (Veroniky Freimanové). „Semerád vypadá jako sympatický chlap, tak uvidím, jak se vyvine. Naskočit do rozjetého vlaku není jednoduché, protože se tu potkávám s kolegy, s nimiž jsem až na výjimky ještě nepracoval, a zatím se ještě nevyznám v ateliéru.  Navíc mám práci ještě v Bratislavě, takže mé cesty domů se momentálně odehrávají na trase Praha – Bratislava. Ale to je jen dočasné, ono si to takzvaně sedne,“ líčil své pocity slovenský herec.

Druhým odtajněným hercem, který se poprvé za Cesty domů představil médiím, byl Roman Zach. Hraje státního zástupce Hynka Kenigra, chlapa zklamaného životem, cynika se sarkastickým smyslem pro humor. „Musím říct, že se Hynkovi teprve učím rozumět, protože on se chvílemi chová tak, že je až zlý. A já se v něm snažím najít nějakou kladnou stránku, která v něm určitě někde je. Příběhy rodiny Kenigrů se začnou odvíjet pěkně zostra. Ale každý správný seriál musí asi začít konfliktem, aby pak mohl zjemnit. Obráceně by to pro diváky asi nebylo tak zajímavé,“ řekl ke své postavě Roman Zach.

Sexy herec Roman Zach přichází jako posila seriálu Cesty domů Foto: Sexy herec Roman Zach přichází jako posila seriálu Cesty domůFoto: isifa.com

„Za dlouhé tři roky jsme některé postavy přivedli do finále, proto v seriálu nastala velká výměna rolí. Není náhodná, vyplývá ze života stávajících postav, jejichž osudy jsme prožívali a mnohdy završili. To, že se v seriálu objevilo několik nových postav, ale neznamená, že bychom se s těmi starými – až na výjimky – definitivně rozloučili. Chceme dál vyprávět plnohodnotné a krevnaté příběhy, proto budeme vyprávět nové příběhy a budeme je hrát v novém prostředí. I proto byl z velké části přestavěn ateliér. Sedmá řada Cest domů představí opět dvě soupeřící rodiny – Kenigrovy a Duškovy. Věřím, že diváky jejich osudy zaujmou stejně, jako je před třemi lety zaujaly příběhy rodin Kosíkových a Bernátových,“ řekl režisér Jiří Adamec.

 Režisér Jiří Adamec se herci Cest domů Foto: Režisér Jiří Adamec se herci Cest domůFoto: All

reklama