Akční hrdinka Vendy

Cesty domů, Akční hrdinka Vendy 1 Foto: Cesty domů, Akční hrdinka Vendy 1Foto: All

Na scénu, v níž měla Petra Horváthová alias Vendy střelit po Šimonu Kosíkovi, tedy Petru Konášovi, z brokovnice, se nedočkavě těšila jako malá holka. Nebo spíš jako malý kluk.

Petra měla vzít brokovnici, náboj naplnit solí, se zbraní vyrazit ze dveří a vztekle vystřelit po Šimonu Kosíkovi. Od odborníka na střelné zbraně, který pro seriál Cesty domů připravuje všechny pyroefekty a je poradcem při obrazech, v nichž mají být zbraně, si Petra nechala ukázat, jak na to. Pod jeho dohledem si zkusila, jak z náboje vyndat zátku, vysypat broky, naplnit náboj solí a opět uzavřít. Bylo vidět, že zbraň nedrží v ruce poprvé. „Když jsem byla malá holka, táta závodně střílel a já s ním občas chodívala na střelnici. A docela mi to i šlo a moc mě to bavilo,“ vyprávěla Petra.

 

Pavla Vitázková alias Soňa, která měla v obraze Petru-Vendy slovně krotit, nejdřív mlčky sledovala, jak se Petra učí naplnit náboj solí a jak jí režisér Jaromír Polišenský vysvětluje, ve kterou chvíli vyběhne z dílny ven, čemu se musí vyhnout a která kamera ji při tom bude zabírat. Když viděla, jak bojovně rozkročená Petra nedočkavě máchá zbraní a nemůže se dočkat, až začne točit, trochu znejistěla. „Pomalu se začínáš zhmotňovat v mou noční můru. Jen s tím rozdílem, že ona, tedy vlastně on, držel v rukou sekeru,“ smála se. Znalcům českých seriálů bylo okamžitě jasné, o jaké postavě a jakém seriálu Pavla mluví.

 

Na samotný výstřel si ale Petra Horváthová musela ještě víc než týden počkat. Zatímco první část se točila v ateliéru, výstřel samotný pak v exteriéru na zahradě u Bernátovic vily. „Dokonale jsem se vžila do pocitů Vendy. Ta holka je sama o sobě docela ostrá a v tu chvíli je naštvaná na tátu, že odešel. A do téhle její nálady se připlete Šimon, který ji pořád provokuje, že chce právě s jejím tátou mluvit. Poprvé mi zbraň nevystřelila, brokovnice má dvě hlavně a tedy i dvě spouště a já zmáčkla tu druhou, ve které nebyl náboj. Tak jsme jeli obraz znovu a napodruhé se mi podařilo vystřelit. Šimon, tedy Petr Konáš, zařval hodně věrohodně, takže jakmile se ozvalo režisérovo STOP, musela jsem se rozesmát. Protože jsem po něm vystřelila doopravdy. Byl to hodně zajímavý pocit a myslím, že zvláštně se cítil i on. Přeci jen – člověku se nestává každý den, že by po někom střílel, nebo že by po něm někdo střílel. Naštěstí. Kluci ze štábu pobaveně sledovali, jak jsem byla zbraní zaujatá, a trousili různé vtípky. Když viděli, jak jsem po výstřelu cynicky řekla repliky, které byly ve scénáři, smáli se, že bych mohla hrát v Takových normálních zabijácích,“ říkala Petra Horváthová.

Místo činu: Mnichov Foto:
00:30 02:25
99%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama