1. díl - Zůstávám

Cesty domů, 2. díl Zůstávám, Mirek Etzler Foto: Cesty domů, 2. díl Zůstávám, Mirek EtzlerFoto: All

Rudolf Bernát a Petr Kosík, dva vážení lékaři z městečka Hradiště, místo aby se těšili na důchod, živí v sobě spor starý více než třicet let. Co je jeho příčinou a proč jejich letitá nenávist dopadá na jejich rodiny?

A co se stane, když se oba rozhádaní doktoři neusmíří? Rozkryjte další střípky z osudů dvou znesvářených rodin ve druhé epizodě nového původního seriálu Cesty domů už v pondělí 20. září ve 20.00 Primě.


I další díl začne dramaticky. Soňa Mašková má noční můry. Stále se jí vrací okamžik, kdy ji postřelili. Tentokrát ji ale probudí ještě něco jiného. Stačila chvilka a propásla by zásadní okamžik, který by nejspíš vyřešil její dilema mezi dvěma muži. A možná by někomu udělal radost. Co se stane v noci v Bernátovic vile a jakou roli v tom sehraje její manžel Honza?

 

Atmosféra ve vile houstne. Soňa by se raději vrátila do práce a opět dýchala pach nemocniční dezinfekce. Ještě že má Romana Hamzíka. Jenže tomu Honzova hra na rodinku začíná lézt na nervy a ztrácí trpělivost. Pro koho se Soňa rozhodne? S manželem má dva krásné syny, ale Roman ji miluje už od čtrnácti let…

 

Rudolf Bernát má zlost nejen na Petra Kosíka, ale i na své děti. Po návratu Soni se mu do domu nastěhoval i nenáviděný zeť Honza – a on ho musí trpět nejen ve své dílně, ale dokonce i u společné večeře! A jediný syn Ríša se v nemocnici opět vyznamenal. Jeho laskavý přístup k pacientům je žádoucí, ale k zásadním rozhodnutím volat otce?! Budoucí primář si přece musí věřit a musí umět vést oddělení pevnou rukou! Komu půjde o život a proč Ríšu Bernáta práce v nemocnici víc děsí, než těší?

 

Petr Kosík dospěje k děsivému poznání. Zatímco on s Bernátem se hádají, zda společně povedou ordinaci po Zině Bernátové, mezitím v ní vládne zdravotní sestra – Kači Průchová, která byla pravou rukou staré paní. A ordinuje pacientům větrové bonbony! Do vypršení podmínky stanovené v závěti už zbývá jen málo času. Petr Kosík je ochotný udělat první krok, ale jeho sok o tom nechce ani slyšet. Spolu v jedné ordinaci? To nehrozí ani náhodou! Čeho se bojí víc – připomínky minulosti, nebo výčitek svědomí?

Komisař Rex I Foto:
13:35 14:35
99%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama