112. díl – Žárlivost

Cesty domů (112) - Obrázek 3  Foto: Cesty domů (112) - Obrázek 3 Foto: All

Honza se nečekaně dozvěděl, že se Bára vyspala s Marcelem. Tak má konečně důvod ke své žárlivosti. Nejraději by na Báru udeřil a donutil ji přiznat se. Udělá to, nebo se ovládne?

Petr má vztek na Rudolfa. Hraje si na vojenského felčara a podporuje Šimona v jeho marné misi zachraňovat feťáky. Co Rudolf podnikne? Honza s Vejnarem vyšetřují případ policajta Fraňka, kterému někdo zašil pusu. Fraňka do Hradiště pozvala Ivana. Má s ní jeho zranění nějakou souvislost? Jirka se v lékárně cítí jako ryba ve vodě a v bílém plášti už dávno zapomněl na tesařské montérky. I proto, že se mu líbí vrchní sestra Zlata. Co Zlata Jirkovi navrhne?

 

Sledujte stý dvanáctý díl seriálu Cesty domů, v pondělí 9. dubna ve 20.00 na Prima family.

 

Honza se možná úmyslně, možná nechtěně od Ivany dozvěděl, že Bára něco měla s Marcelem. Tak má konečně důvod ke své žárlivosti. Věděl od začátku, že je Marcel podrazák, měl toho panáka navoněnýho rovnou vynést v zubech. Nejraději by na Báru udeřil a donutil ji přiznat se. Ale kupodivu se ovládne, nic neřekne a vaří se ve vlastní šťávě. Jen Bára pořád nechápe, proč je zase tak odtažitý. Když mu Bára později prozradí, že Ivana ji vzala za Marcelem do vězení, je toho na Honzovo ovládání už moc. S Bárou se zase pohádá. Než mu stačí Bára vysvětlit, jak to všechno bylo, Honza opět utíká. Za kým asi?

 

Petr má vztek na Rudolfa. Šimon teď žije u Bernátových ve vile, proč na něj Rudolf trochu nedohlédne? Místo toho ho podporuje v jeho nesmyslné snaze zachraňovat narkomany. Hraje si na vojenského felčara, dokonce se vydá za nimi do squatu udělat jim testy. Jen proto, aby Petra naštval. Rudolf by měl Šimona od feťáků spíš odhánět, a ne mu pomáhat. Pomáhat Šimonovi se snaží i Vendy; přestože s ním v duchu nesouhlasí a chtěla by, aby se vrátil do vily. Na rozdíl od Šimona ona moc nevěří v to, že jeho snaha bude mít úspěch. Spíš se bojí, aby sám drogám nepropadl. Jsou její obavy oprávněné?

 

Honza s Vejnarem dostali nový úkol. Vyšetřují případ policajta Fraňka, kterému někdo zašil pusu. Major Soudek se z toho hroutí. Co je to za lidi, že si troufnou i na policistu? A používají tak šílené mafiánské praktiky? Že by nějaké vyřizování účtů? Franěk si nic nepamatuje a neví, kdo by mu to mohl udělat. Ale hlavně je vzteky bez sebe, že nemůže pořádně mluvit, natož nadávat. A že jeho případ vyšetřuje právě Honza, kterého tak nesnáší. Honza ví, že Fraňka do Hradiště zavolala Ivana. Začne proto s vyšetřováním u ní. Jak Ivana souvisí s tím, co se Fraňkovi stalo? Prozradí Ivana Honzovi, co jí Franěk málem udělal? A kdo ji zachránil?

 

Jirka se v lékárně cítí jako ryba ve vodě a v bílém plášti už dávno zapomněl na tesařské montérky. Určitě i proto, že se mu líbí vrchní sestra Zlata. Jenže v projevování citů je Jirka opatrný. Zároveň ale upřímný. Netají se před Zlatou se svým zkrachovalým manželstvím. A ona je zase šťastná, že s ním může otevřeně mluvit o svém nemocném příteli Vladimírovi. Když zjistí, že Jirka hraje šachy, poprosí ho, jestli by nebyl ochotný zahrát si je někdy s ním. Bude Jirka souhlasit? A najde odvahu, aby pozval Zlatu na schůzku?

reklama