114. díl – To nedovolím

Cesty domů (114) - Obrázek 2  Foto: Cesty domů (114) - Obrázek 2 Foto: All

Bety i Patrik si oblíbili Pavlínu, která jim tak nečekaně vtrhla do života. Jediný, kdo má pořád nějaké pochybnosti, je její údajný táta Vejnar. Má opravdu důvod jí nevěřit? Bára už má dost Honzových útěků a jeho vyhýbavých odpovědí. Rozhodne se k radikálnímu řešení.

Jenže čáru přes rozpočet jí udělá Dorotka, která onemocní spálovou angínou. Co Bára Honzovi řekne? V Danově životě najednou figuruje příliš mnoho otců. Čeho se dopátrá kolem Dobroňovy smrti? A jaký podíl na ní měl Honza, jeho údajný pravý otec? A jak se to všechno bude líbit Jirkovi, který Dana vychoval a kterého Dan bere jako svého opravdového tátu?

 

Bety nejenže dobře přijala Pavlínu, která jim tak nečekaně vtrhla do života, ale doslova si ji oblíbila. Těší ji, že i když má Pavlína za sebou dost nepříjemných životních zkušeností, je milá a v hospodě umí vzít pořádně za práci. Bety nevidí problém v tom, aby Pavlína bydlela u nich. Zdá se, že i Patrik si s Pavlínou rozumí. Takže Vejnar, její údajný táta, je jediný, kdo má pořád nějaké pochybnosti. Když u dětí v pokoji najde peněženku neznámé paní, má jasno. Pavlína někoho okradla a peníze utratila. Pavlína se naštve a uprostřed noci uteče. Přijde nakonec Vejnar na to, čí je peněženka a co se doopravdy stalo? A uvidí ještě Bety Pavlínu?

 

Bára už má dost vyhýbavých odpovědí a Honzových ranních i nočních útěků do práce. Uvědomuje si, že Honza už ji vůbec nemiluje, a chce od něj proto konečně slyšet, co bude dál s jejich vztahem. Než ale stačí Bára udělat nějaký radikální krok, má plnou hlavu starostí o Dorotku. Malá má horečku a po vyšetření v nemocnici se ukáže, že se nakazila spálovou angínou. Dorotku si proto nechají v nemocnici a Bára tam samozřejmě zůstane s ní. Honza má výčitky svědomí, chce si s Bárou proto promluvit. Ta už ale o ničem diskutovat nechce. Počká, až se Dorotka uzdraví, a pak se zařídí podle svého. K čemu se Bára rozhodne?

 

Danově životě najednou figuruje příliš mnoho otců. Nepřestává pátrat po okolnostech Dobroňovy smrti a opět obviní Honzu, že k ní nějak přispěl. Zároveň je mu ale jasné, že jeho máma na ní taky musela mít lví podíl. Dan začíná pomalu připouštět, že jeho skutečným otcem by opravdu mohl být Honza. To ale neznamená, že ho bude mít rád. Pro začátek stačí, když si spolu zajdou na pivo a nepoperou se. Jak se k jeho novým příbuzenským vazbám bude stavět Jirka, který Dana vychoval? Nestačí, že mu Honza vzal manželku? Proč mu musí brát ještě syna?

 

Ivana je nadšená, že se Honza postupně vymaňuje z vlivu Bernátových a čím dál víc času tráví s ní. K úplné spokojenosti jí chybí jen nějaký společný byt, aby nemuseli bivakovat v její kanceláři na zastupitelství. Jednou ráno při snídani mu ukazuje, jaký byt by se jí líbil. Přesně v takovém by s Honzou chtěla žít. A místo by tam bylo i pro kluky. Honza se ale tak radikálního kroku bojí. Nechce kluky vytrhnout z prostředí, ve kterém jsou zvyklí žít. A hlavně od lidí, které mají rádi. Ivana nechápe jeho okolky. Jsou to jen děti, přece se jich nebude ptát na jejich názor. Co Honza nakonec udělá?

 

Sledujte stý čtrnáctý díl seriálu Cesty domů v pondělí 16. dubna ve 20.00 na Prima family.


Siska Foto:
02:05 03:05
20%
DNES V TV
20.15
DNES V TV
22.20
DNES V TVČas smrti Foto:
20.15
DNES V TVRush Foto:
22.20

reklama