117. díl – Zastav

Cesty domů (117) - Obrázek 1  Foto: Cesty domů (117) - Obrázek 1 Foto: All

Petr s Rudolfem mají opět strach o svou sestru, paní Holou. Nejenže ji manžel zase bije, ale zřejmě jsou v ohrožení i její děti. Co Holé doktoři nabídnou? A co se stane, až Holý manželku nenajde doma? Honza se chce i s kluky přestěhovat do Prahy.

A Ivana se těší, že budou žít s Honzou ve svém prvním společném bytě. Tak si ho jedou spolu vybrat. Jak jejich cesta do Prahy dopadne? Šimona propustili z vězení a on teď přemýšlí, co bude dělat. Přišel o práci, o pověst dobrého doktora i o Vendy. Vrátí se zpátky na farmu k feťákům? Nebo má nějakou jinou možnost?

 

Lídiny nejhorší obavy se potvrdily. Honza chce žít s Ivanou a rozhodl se, že se s ní odstěhuje do Prahy. A kluky vezme samozřejmě s sebou. Ne hned, nejdřív je na to chce pomaličku připravit. A Lídu s Rudolfem prosí, aby to respektovali. Lída se hroutí. A to ještě netuší pravý stav věcí. Zatímco Honza myslí především na kluky, Ivana je vnímá asi jako dva kufry, které Honza potáhne s sebou. Ivana se těší hlavně na to, že budou mít s Honzou první společný byt. Přesvědčí ho, aby ho jel do Prahy vybrat s ní. A Honza si vezme v práci volno a jede. Jak jejich cesta dopadne?

 

Šimona vyslechli a propustili a Petr se děsí. Bude to teď pravidlem, že každý půl rok se někdo od Kosíkových ocitne ve vězení? A další na řadě bude kdo? Petr? Pokud ale vězení Šimonovi pomohlo, aby se srovnal, je za něj Petr vděčný. Snad jeho syn konečně pochopí, že si ukousl příliš velké sousto. Nemůže pomáhat lidem v krizi, když je sám na dně. A Šimon zaplatil hodně velkou cenu. Přišel o práci, o pověst skvělého doktora – a hlavně o Vendy, s níž plánoval společnou budoucnost v bytě, který si pořídili. Co teď Šimon udělá? Vrátí se zpátky na farmu a znovu se bude pokoušet o nemožné? Nebo má v záloze nějakou jinou variantu?

 

BáraDorotkou pořád zůstávají u Bernátových a Bára stále netuší pravý důvod, proč zkrachoval její vztah s Honzou. Tíživou atmosféru, v níž všichni opatrně našlapují a hlavně Báře lžou, na chvíli zaženou Sylva s Lukášem. Sylva odehrála povedený koncert a u Bernátových se teď koná oslava. Lída je spokojená, že má zase plný dům lidí, a dokonce i docent se překonává a baví celou společnost. Jen Honza se drží stranou nahoře v pokoji. Šťastná Sylva plná euforie nechápe Bářin smutek. Radí starší sestře, ať dá Honzovi najevo, že ho pořád miluje, ať o něj bojuje. Poslechne ji Bára?

 

RudolfPetrem opět mají strach o svou sestru, paní Holou. Zjistili totiž, že ji manžel zase bije. Jenže Holá pořád trvá na svém a tvrdí, že se nic neděje. Ale tentokrát je zřejmě opravdu zle, protože Holá se bojí i o své děti – dceru Aničku a syna Vaška. Petr s Rudolfem nestrpí žádné odmlouvání. Holou i s dětmi přestěhují ke Kosíkovým. Tam jsou v bezpečí, tam si za nimi Holý netroufne. Pacina se o ně postará. A třeba dokáže Holou přesvědčit, aby od manžela definitivně odešla a podala žádost o rozvod. Doktoři si zatím počkají na Holého, protože je jim jasné, že svou ženu bude hledat v ordinaci. Co se stane, až Holý vrazí do dveří?

 

Sledujte stý sedmnáctý díl seriálu Cesty domů ve středu  25. dubna ve 20.00 na Prima family.


reklama