120. díl – Dobré úmysly

Cesty domů (120) - Obrázek 3  Foto: Cesty domů (120) - Obrázek 3 Foto: All

Honza bydlí s Ivanou, ale ráno a odpoledne se snaží být s klukama. Jenže někdy to nestihne a ve vile je pak dusno. Přemýšlí o tom, že je nastěhuje k Ivaně. Jak se Ivana smíří s tím, že se bude najednou starat o dva syny? Holý tentokrát zaútočil na své děti.

Rudolf nepřipouští žádné námitky a odstěhuje Apolenu i s dětmi ke Kosíkovým. Co se stane, až se objeví Holý u nich za dveřmi? Vendy si přišla do bytu pro poslední věci a Šimon jí pomáhá je odstěhovat. Sleduje je Dan, který se užírá žárlivostí. Má sto chutí si s Kosíkem vyřídit účty jednou provždy. Nenechá si domluvit od Stázky ani od Jirky a vyráží ven. Kam zamíří a co udělá?

 

I když ho Ivana naštvala, Honza ji nedokáže opustit. A tak žije střídavě ve dvou domácnostech. Bydlí s Ivanou, ale brzy ráno spěchá do vily, aby kluky odvedl do školy. A snaží se s nimi trávit i odpoledne. Jenže občas to nestíhá a ve vile je pak dusno. Ale hlavně kluci jsou smutní, že táta na ně nemá čas. Docent se nemůže dívat na zklamané vnuky, a tak si na Honzu došlápne. Ivaně se Honzovo přebíhání nelíbí. Proč se o něj pořád musí s někým dělit? Honza by věděl, jak to jde vyřešit. Nastěhuje se i s kluky do Ivanina bytu. Jenže nejdřív jim musí o Ivaně říct. Jak se kluci budou tvářit na to, že táta má novou „kamarádku“? A jak se smíří Ivana s tím, že se bude najednou starat o dva syny?

 

U Holých jsou zase problémy, které Apolena opět tají a manžela omlouvá. Pak ale zjistí, že děti nedorazily do školy. Vydá se v doprovodu Rudolfa do svého bytu. Děti najde schované a vyděšené, táta tentokrát napadl i je. Rudolf odmítá jakékoliv protesty a všechny stěhuje ke Kosíkovým. Společně se domlouvají na dalším postupu. Apolena slibuje, že tentokrát opravdu podá na manžela trestní oznámení. Kosíkovi jí shánějí právníka. Apolena se bojí, co její manžel udělá, až se vrátí do prázdného bytu. Kosíkovi ji uklidňují, že u nich je i s dětmi v bezpečí. Netuší, jak moc se mýlí. Co se stane, až se Holý objeví u Kosíkových za dveřmi?

 

Vendy se definitivně vrací do vily. Když si jde pro zbytek věcí do bytu, nečekaně se tam potká se Šimonem. Šimon jí pomůže odnést věci až k vile, povídají si, je jim spolu fajn. V takové chvíli by Vendy byla schopná zapomenout, proč se rozešli. Přece jen mají hodně společného. A nejen byt, o jehož prodeji se musejí domluvit. Vendy je ze setkání se Šimonem trochu rozhozená. I proto, že Šimon jí dal opět najevo, že se o ni bojí. A Vendy má zase o čem přemýšlet. Mluví ze Šimona běžná žárlivost, nebo má o Vendy opravdu strach? Copak jí opravdu něco hrozí?

 

Danova žárlivost se stupňuje. Sledoval Šimona, když doprovázel Vendy a pomáhal jí s přestěhováním věcí. Dan se Jirkovi přiznal, že má zase chuť někomu ublížit. A ten někdo dostává stále víc podobu Šimona. Jirka se bojí, co by mohl Dan zase udělat. Prosí Stázku o pomoc. Ta jde na vnuka po dobrém. Vysvětluje mu, že ne všechny ženy jsou jako jeho máma. A že Vendy je výjimečná žena, ať jí věří a je rád, že ho Vendy miluje. Dan přesto vyrazí ven. Kam zamíří a co udělá?

 

Sledujte stý dvacátý díl seriálu Cesty domů v pondělí 7. května ve 20.00 na Prima family.

DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama