121. díl – O tom je láska

Cesty domů (121) - Obrázek 2  Foto: Cesty domů (121) - Obrázek 2 Foto: All

Dan Šimonovi sice zachránil život, ale Šimon stále nemá vyhráno. Musí jít okamžitě na operaci, protože má poraněnou důležitou tepnu. Kdo vezme skalpel do ruky? Vejnar s Honzou jdou sebrat Holého, ale ten utekl. Jeho žena Apolena jim nechce prozradit, kde se schovává. Najdou ho nakonec?

Lída s Kači uspořádají na zahradě na počest Agátčiných zoubků první jarní bernátovské grilování. Kdo bude nakonec největší hrdina dne? Ivana zuří, protože Honza jí pořád někam utíká. Ona za sebou spálila všechny mosty, aby mohla být jen s ním, a chce, aby to Honza udělal taky. Poslechne ji?

 

Dan měl sice původně dost konkrétní úmysly, ale nakonec udělal něco úplně jiného. Místo aby si se Šimonem vyřídil účty, zachránil mu život a je za hrdinu. A Vendy ho za to ještě víc miluje. Šimon ale přesto nemá vyhráno, je převezen do nemocnice s poraněnou klíční kostí, která protrhla důležitou tepnu. Musí být okamžitě operovaný, jenže na kardiu moc dobrých doktorů nezbylo. Proto Ríša volá tátu. Rudolf neváhá a zákroku se ujímá, přestože několik měsíců nebyl na sále. Jak operace dopadne? Co udělá Vencl, až zjistí, kdo úřadoval na operačním sále? A co Rudolfovi nabídne ředitel nemocnice Dvořák?

 

Vejnar je vzteky bez sebe. Kdyby Ivana nezasáhla do případu Holého, mohlo být všechno jinak. Kdyby na něj pustila Honzu s Vejnarem, lekl by se a zalezl. Ale místo toho si vyřídil účty s nevinným klukem. Vejnar s Honzou si pro něj jdou teď, ale nemůžou Holého nikde najít. Jeho žena Apolena ví, kde se schovává. Vejnar s Honzou se ji snaží přesvědčit, aby spolupracovala, ale marně. Ona svého muže chrání a neustále omlouvá. Přesto, že přizabil Šimona, syna Petra Kosíka, u kterého pracuje a v jehož rodině našla i s dětmi azyl. Podaří se nakonec někomu přesvědčit Apolenu, aby prozradila místo, kde se její muž skrývá?

 

U Bernátových ve vile je už delší dobu dusná atmosféra a taky trochu smutno. Rozsvítí ji ale příchod KačiAgátkou. Holčička zase vyrostla a už má dva zoubky. A právě zoubky jsou pro Lídu s Kači záminkou, aby uspořádaly první jarní bernátovské grilování. Pozvou na ně i Petra Pacinou, aby přišli na jiné myšlenky. Vendy zase pozve Dana. Zachránil Šimona, je hrdina dne, všichni ho tam rádi vidí. A kluci zavolají tátovi, že tam taky nesmí chybět. Jak se grilování vyvede?

 

Ivana si myslela, že když se k ní Honza nastěhuje, bude definitivně spokojená. Jenže on jí pořád někam utíká. Nejraději by ho držela zkrátka jako pejska na vodítku, což si postupně uvědomuje stále víc lidí; jen Honza to pořád nevidí. Ivana by ho chtěla odstřihnout nejen od rodiny Bernátových, ale i od kolegů. A začíná zasahovat i do Honzovy práce. Vejnar jí to vytkne a ona se s ním ošklivě pohádá, Honzův jízlivý parťák jí pěkně pije krev. Navíc Honza se jí ani nezastane. Proto Ivana na Honzu stále víc naléhá. Ona za sebou spálila všechny mosty a chce, aby to Honza udělal taky. Kam nepůjdou oba, nepůjde ani jeden. O tom je přece láska. Nebo ne? Co na to Honza Ivaně řekne? Poslechne ji?

 

Sledujte stý jednadvacátý díl seriálu Cesty domů ve středu 9. května ve 20.00 na Prima family.


DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavou nového detektivního seriálu Polda je komisař Bříza  v podání herce Davida Matáska. Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama