122. díl – Pavlína

Cesty domů (122) - Obrázek 4  Foto: Cesty domů (122) - Obrázek 4 Foto: All

Vladana Boudová má nového přítele a byt, chce vzít Pavlínu s sebou do Prahy. Vejnar je tam obě odveze, ale vzápětí pochopí, že udělal velkou chybu, Boudová má s dcerou úplně jiné plány. Ivana má strávit odpoledne s Honzou a jeho syny, ale vymluví se na práci.

A pak se Honzovi přizná, že děti nemá ráda.  Co s tím Honza udělá? Rudolf nastoupil do nemocnice, aby zrevidoval celou kardiochirurgii a sepsal o jejím stavu Dvořákovi zprávu. Jeho bývalí podřízení se chytají naděje, že Dvořák vyhodí Vencla a nastanou staré dobré časy. Je jejich tušení správné?

 

Vejnar se rozhodl, že Pavlínu bude brát jako svou dceru. Než se ale rozhoupe k tomu, aby se stal otcem i na papíře, překvapí ho Pavlínina máma Vladana Boudová. Našla si nového přítele i byt, chce si vzít Pavlínu k sobě. Bety se to nezdá, jenže Vejnar Pavlínu s mámou nakonec pustí. Ale pro jistotu tam obě odveze.  A velice brzy zjistí, že udělal velkou chybu, protože Boudová má s dcerou úplně jiné plány. Co sám spískal, chce taky sám napravit. Tak se rozjede do Prahy znovu, aby Pavlínu našel a přivezl zpátky do Hradiště. Podaří se mu to? A jakou bude mít jeho záchranná mise dohru?

 

Rudolf souhlasí s nabídkou Dvořáka, aby na pár dní nastoupil do nemocnice na revizi a vypracoval zprávu o stavu kardiochirurgie. Zatímco Vencl je vzteky bez sebe, jeho podřízení, kteří zažili Rudolfa jako primáře, docenta naopak vítají. Doufají, že jeho příchodem se blýská na lepší časy. Ale zároveň nevěří tomu, že by ředitel Vencla odvolal. Rudolf zjistí, že kardiochirurgie je totálně rozložená, pracují tu nekvalitní doktoři, kteří dělají jen jednoduché operace, takže klinika ztrácí svou dobrou pověst. To všechno ve zprávě zmíní a logicky čeká, že Dvořák Vencla odvolá. Bude jeho odhad správný?

 

Honza se nechce vzdát svého snu o tom, že budou žít s Ivanou a oběma kluky jako jedna velká šťastná rodina. Jenže Ivana si společnou budoucnost představuje úplně jinak. Když má strávit odpoledne s Honzou a jeho syny, raději se vymluví na práci. Když se s ní Honza kvůli tomu pohádá, Ivana se přizná. Děti prostě nemá ráda, bojí se jich. Měla a pořád má problém komunikovat se svým vlastním synem, neumí si představit, že by žila se dvěma Honzovými. Zároveň ale nechce, aby Honza trávil čas ve vile, s lidmi, kteří Ivanu nenávidí. Honzu by nejraději izolovala od všech lidí, které má rád a s nimiž tráví čas, který by jinak patřil jí. A možnost jak Honzu k sobě opět o něco víc připoutat se jí naskytne velmi brzo. Co Ivana udělá?

 

Danovi se líbí u Bernátů ve vile, ve velké rodině, kde si dávají dárky a navzájem si pomáhají. Trochu té atmosféry chce předat i Ivaně, proto jí koupí dárek ke Dni matek. Ivana je ale zaskočená – dárky si dávají jen o narozeninách, a i to je na ni až moc. Když se navíc Dan prořekne, že náramek pomáhala vybírat Vendy, je Ivana naštvaná. Vadí jí, že Dan chodí právě s mladou Bernátovou, která je navíc na Ivanu pěkně drzá. Tak dá Danovi ultimátum: buď Vendy, nebo ona. Které z nich dá Dan přednost?

 

Sledujte stý dvacátý druhý díl seriálu Cesty domů v pondělí 14. května ve 20.00 na Prima family.


reklama