125. díl – Dlouhej den

Cesty domů (125) - Obrázek 2  Foto: Cesty domů (125) - Obrázek 2 Foto: All

Když Ivana nezapůsobila na Honzu demonstrativní sebevraždou, jde na něj přes děti. Hraje si na nejhodnější macechu na světě. Jak se na ni budou tvářit kluci? A jaké další zbraně ještě Ivana v boji o Honzu vytáhne? Rudolf vezme do lesa kluky a přibere k nim i Dorotku.

Jenže děti se mu v lese ztratí a celá rodina se vydává je hledat. Jak to dopadne? Dan by strašně rád odjel s Vendy k moři. Jenže zároveň nechce nechat mámu doma samotnou, takže neví, jak se má rozhodnout. Co bude muset nakonec udělat?


Ivana se nevzdává, jen změnila strategii. Když na Honzu nezapůsobila svými řečmi o tom, jak bez něj nemůže žít, ani demonstrativní sebevraždou, jde na něj přes děti. Zničehonic se objeví před školou a hraje si na nejhodnější macechu na světě. Kluci jsou z ní vyjevení a Honza ji posílá do háje. Ivana proto přitvrdí a vrátí Honzovi k přepracování všechny případy. Honza je vzteky bez sebe, ale i tohle kolo zápasu zvládne a nenechá se Ivanou vyprovokovat. Ivana ale ví, komu může zabrnkat na nervy a kdo se nevydrží dívat na to, jak je osamělá a trpí. Jaké další zbraně Ivana v boji o Honzu vytáhne?

 

Rudolf vezme do lesa kluky a přibere k nim i Dorotku. Jenže děti se mu při bojovce, kterou pro ně připravil, ztratí. Vyděšený Rudolf se vrátí domů a svolá celou rodinu na pomoc. Všichni se děti vydávají hledat. Jen Lída, strachy bez sebe, zůstává doma pro případ, že by děti našly samy cestu domů. Na pomoc přispěchá i Honza, ale Báře nic neřekne. Nechce zničit křehké příměří, které mezi nimi zavládlo. A v téhle hře s ním jedou i BetyVejnarem, kteří nechtějí, aby se Bára na Honzu zlobila. Podaří se rodině děti najít? A co udělá Bára, až zjistí, že jí opět všichni Bernátovi – a dokonce i Bety s Vejnarem – něco zatajili?

 

Dan by strašně rád odjel s Vendy na pár dní k moři, jak spolu plánovali. Jenže pokus jeho matky o sebevraždu mu plány překazil. Když se Dan ujistí, že Ivana je v pořádku a je o ni v nemocnici dobře postaráno, rozhodne se, že přece jen pojede. Koupí Vendy dárek a usmíří se s ní. Jenže to svou matku dost dobře nezná. Ona potřebuje oběť, kterou by psychicky týrala. A Dan je jediný, kdo jí zbyl. Ivana se proto nechá pustit na revers a sehraje divadlo o milující a opuštěné matce, která je na tom zdravotně velmi špatně a rozhodně nemůže zůstat sama. Dan je pod velkým psychickým tlakem a neví, jak se rozhodnout. Nechá se zase zblbnout? A čím si svou frustraci vybije? 

 

Petr je od Šimonova odjezdu stále uzavřenější. Jako by mezi ním a Pacinou byla najednou nějaká propast, kterou nemůžou překlenout. Pacina chce Petra z té podivné letargie vytrhnout. Vždyť Anglie je kousek, co kdyby si za mladými udělali výlet? Ale Petr o tom nechce ani slyšet. Chce mít své kluky a své budoucí vnouče v Hradišti, a ne ho vídat jednou ročně na Vánoce. Nebo za rodinou létat po světě. Ale hlavně se o tom už nechce bavit. Vymluví se proto na Rudolfa a odkráčí do ordinace. Jenže netuší, že Rudolf má tou dobou úplně jiné starosti. Kdo přijde za Petrem do ordinace popovídat si? A co Petr řekne Pacině, až se zase vrátí domů?

 

Sledujte stý dvacátý pátý díl seriálu Cesty domů ve středu 23. května ve 20.00 na Prima family.

Místo činu: Mnichov Foto:
10:05 12:10
62%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama