128. díl – DNA

Cesty domů (128) - Obrázek 3  Foto: Cesty domů (128) - Obrázek 3 Foto: All

Bára začíná Honzovi pomalu odpouštět a nevadí jí jeho pokusy o sblížení. Když jednou Honza Báru doprovodí na půl cesty domů a pak se s ní rozloučí, někdo ji přepadne. Kdo ji zachrání? Poté, co Dan zaútočil na Jirku, je na tom psychicky špatně. Jirka ho hledá, aby se s ním usmířil.

Podaří se mu ho najít dřív, než Dan zase něco provede? Petr stále bydlí ve vile. Pacina se proto pod záminkou, že má zdravotní potíže, přijde nechat vyšetřit k Petrovi do ordinace. Jak její pokus o usmíření dopadne? Vencl s Rudolfem musejí podruhé operovat Alici, jejíž zdravotní stav se zhoršil. Rudolf váhá – potřebuje ho nejen Alice, ale celá kardiochirurgie. Zůstane tu, nebo se přesto vydá do Anglie?

 

Bára pochopila, že Ivaniny nájezdy na Honzu už se míjejí účinkem. Že Honza má jednou provždy jasno – s Ivanou definitivně skončil. Jen nechápe, proč ji neprokoukl už dávno, proč dopustil, aby ublížila tolika lidem. Protože Bára začíná Honzovi odpouštět, nevadí jí jeho pokusy o sblížení. A nechá se od Honzy opět vyprovodit domů. Když se s ním pak rozloučí, někdo ji přepadne. Než jí ale stačí ublížit, přiběhne zpátky Honza, který slyšel její volání o pomoc. S útočníkem se popere, ale ten mu uteče. Na Honzově svetru však zůstane jeho krev, kterou dá Honza do laboratoře na testy DNA.

 

Poté, co se Dan popral s Jirkou a ten mu řekl, že už ho nechce nikdy vidět, je na tom Dan psychicky hodně špatně. Ještě víc ho rozhodila máma, která mu namluvila, že jí HonzaBárou ublížili. A navádí ho, aby ji pomstil. Dan se bojí sám sebe, má strach, co by byl schopný kvůli mámě udělat. Proto se přede všemi schovává. Sice se částečně svěřil Vendy, ale neozývá se ani jí. Vendy ho proto hledá. Stejně tak Stázka s Jirkou. Toho mrzí, co Danovi v afektu řekl. Chtěl by si s ním o všem promluvit. I když ho Dan napadl, pořád je to jeho syn. A Jirka mu chce pomoct. Podaří se mu Dana najít?

 

Petr stále bydlí ve vile. Pacina udělá první a poslední pokus o usmíření. Pod záminkou, že má zdravotní potíže, se přijde nechat vyšetřit k Petrovi do ordinace. Ale usmíření se nekoná. Když je Petr u Bernátových, Lída pro změnu odejde ke Kosíkovým. Ví, že Pacina je nešťastná, a nechce ji nechat samotnou. To se ale vůbec nelíbí Rudolfovi, který se nehodlá smířit s tím, že by kvůli Kosíkovu trucování přišel o ženu. Navíc druhý den letí do Anglie. Má tam podepsat pracovní smlouvu a domluvit se, kdy nastoupí v nemocnici. Rudolf se ale bez Lídy nedokáže sbalit, nemůže nic najít. Co proto udělá?

 

Vencl poslechl Alici a rezignoval na post primáře. Zatím ale kardiochirurgii povede, protože je potřeba vypsat konkurz na nového šéfa oddělení. Rudolf zatím zůstává v nemocnici a hlídá Alici. Když se její zdravotní stav podle předpokladu zhorší, opět ji s Venclem operují. A konečně dojde i na plánovaný bypass Josefa Křečka. Rudolf je spokojený. Obě operace dopadly dobře a on se přesvědčil, že mu to se skalpelem pořád pěkně jde. Ví, že ho teď potřebuje nejen Alice, ale celá kardiochirurgie. Proto váhá – má jet do Anglie, nebo zůstat a srovnat oddělení do latě?

 

Sledujte stý dvacátý osmý díl seriálu Cesty domů v pondělí 4. června ve 20.00 na Prima family.

reklama