130. díl – Mám, co zasloužím

Cesty domů (130) - Obrázek 3  Foto: Cesty domů (130) - Obrázek 3 Foto: All

Jirka najde Dana nad polomrtvou Ivanou. Chvíli po něm dorazí Vejnar s Honzou. Zatímco Vejnar drží v šachu Dana, Honza s Jirkou se snaží Ivanu oživit. Podaří se jim to? Dan ví, že po něm jde policie. Spěchá proto za Vendy, aby se jí přiznal ke všemu, co provedl. Vendy je šokovaná.

Jak to mohl Dan udělat? A jak pak klidně mohl jít za ní, jako by se nic nestalo? Honza propadne panice, bojí se, aby Dan znovu nenapadl Báru. Jde ji proto zkontrolovat a přitom se jí svěří, že Dan je jeho syn, a co všechno udělal. Co mu Bára řekne? Vejnar chce získat Pavlínu do své péče. Dostane nápad, jak zvýšit šanci na kladné vyřízení žádosti. Co Vejnar Bety navrhne?

 

Jirka má strach, co Dan zase provedl. Jeho tušení ho nezklame. Když se konečně dostane do bytu, najde Dana nad polomrtvou Ivanou. Pokouší se ji oživit, teprve pak se vyptává, co se stalo. Chvíli po Jirkovi dorazí policie. Honza Jirkovi pomáhá oživovat Ivanu, Vejnar drží v šachu Dana. V nestřeženém okamžiku ale Dan využije situace a vezme si Jirku jako rukojmí. Honzu s Vejnarem tím odzbrojí. Byl by Dan opravdu schopný Jirkovi ublížit? Podaří se Honzovi Dana nakonec zatknout? A hlavně – přežije Ivana?

 

Jakmile má Honza poslední důkaz o tom, že za všemi útoky v Hradišti stojí Dan, propadne panice. Dan napadl Báru už jednou, co kdyby to udělal znovu? Je teď schopný všeho. Honza proto spěchá za Bárou, aby ji zkontroloval a varoval. A přitom jí řekne všechno, co má Dan na svědomí. A taky Báře prozradí, že Dan je jeho syn, o kterém nevěděl a kterého jako malého opustil. Zatímco Honza je nejvíc šokovaný tím, že jeho syn je agresivní násilník a skoro vrah, Bára mu vyčítá jinou věc. Honza utekl od ženy a malého dítěte, o které se měl po smrti svého kamaráda postarat. V tom podle ní selhal. Co mu Bára poradí, aby udělal?   

 

Vendy se těší, že se k ní Dan nastěhuje. Vůbec netuší, co se mezitím stalo u Pánkových. Když k ní Dan dorazí, je překvapená jeho vážným výrazem. Dan ví, že po něm jde policie a že má málo času. Je mu jasné, že skončí ve vězení, proto chce Vendy všechno říct, aby se o tom, co udělal, dozvěděla od něj. Vendy je šokovaná. Takovou dobu žila s někým, koho vůbec neznala. A vzala ho do rodiny. Jak to Dan mohl udělat? A jak potom klidně mohl přijít za ní? Copak tohle všechno Danovi způsobila jeho matka? A dokázal by Dan ublížit i Vendy?

 

Vejnar má starost o Honzu. Snaží se vžít do pocitů chlapa, který musí zatknout svého vlastního syna. Ale Vejnar řeší taky své vlastní starosti. Rád by konečně dosáhl toho, aby Pavlína byla svěřena do jeho péče. Jenže vůbec není jisté, jestli se to povede. Sice jsou s Bety a Patrikem rodina, ale záleží na tom, kdo jejich případ dostane k posouzení. Vejnar ví, jak by mohl zvětšit jejich šance na kladné vyřízení žádosti. Přestože ho Pavlína varuje, jde si s Bety promluvit. Co Bety navrhne?

 

Sledujte stý třicátý díl seriálu Cesty domů, v pondělí 11. června ve 20.00 na Prima family.

Komisař Rex I Foto:
13:35 14:35
49%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama