131. díl – Nedokážu říct sbohem

Cesty domů (131) - Obrázek 3 Foto: Cesty domů (131) - Obrázek 3Foto: All

Rudolf má narozeniny a všechny okolo sebe varuje: Nepřeje si žádnou oslavu. Lída ho ale převeze a oslavu – tak jako každý rok – tajně zorganizuje. Z čeho bude mít Rudolf největší radost? A kdo bude nakonec nejvíc překvapený? Vendy se navenek tváří statečně, ale cítí se mizerně.

Tak ráda by s Danem mluvila a vzala zpátky to, co mu řekla. Bude na Dana čekat? Mizerně se cítí i Honza. Pořád se ještě nesrovnal s tím, že musel zatknout svého vlastního syna. Zato se vypořádá s Ivanou. Čím si pojistí, aby se už nikdy nemstila nikomu z jeho blízkých?

 

Rudolf má narozeniny a všechny okolo sebe varuje – nepřeje si žádnou oslavu. Jak se ale jeho velké datum přibližuje, začíná být čím dál víc zklamaný, že se opravdu nic nechystá. A Lída ho zas a znovu ujišťuje, že jeho narozeniny nikdo nemá v úmyslu slavit. Potají ale připravuje pro Rudolfa oslavu, na kterou pozve celou rodinu, včetně Kosíkových. A Pacina se zase postará o to, že na oslavu přiletí z Anglie i MartinHelčou a Šimonem. Vlastně jsou tu jen na otočku, protože druhý den chtějí i s Rudolfem odletět zase zpátky do Anglie. Jak se docentova oslava vydaří? A kdo bude nakonec nejvíc překvapený?

 

Rodina se bojí o Vendy, aby kvůli Danovi zase nezkolabovala. Vendy se navenek tváří statečně, ale cítí se mizerně. Danovi sice dala najevo, že je mezi nimi konec, ale teď, když je zavřený, přemýšlí jen o tom, jak moc by ho chtěla vidět a mluvit s ním. Chtěla by vzít zpátky to, co mu v rozčilení řekla. Kdo ji nakonec nečekaně rozveselí? A bude na Dana čekat, nebo se vrátí zase zpátky k Šimonovi? Za Danem zajde do vazby Stázka, aby ho ujistila, že stojí při něm, že je pořád její vnuk. S velkým váháním nakonec přijde i Jirka. Také on chce vzít zpátky některá slova, která Danovi řekl. Hlavně chce, aby mu Dan odpustil. Dan je rád, že za ním přišli, ale raději by tu viděl někoho úplně jiného. Čí návštěvy se Dan dovolává?

 

Navenek statečně se tváří i Honza, ale také jemu je uvnitř mizerně. Jak by taky ne, když musel zatknout vlastního syna? Čeká ho ještě hovor s Ivanou. Vypraví se za ní do nemocnice, odkud Ivanu právě propouštějí. Varuje ji, aby se v budoucnu držela dál od všech jeho blízkých. A prozradí jí, co má v plánu, pokud to Ivana nedodrží. Mnohem příjemnější je pro Honzu setkání s Bárou. Ta připravila pohoštění pro docentovu oslavu, ale nechce na ni jít. Honza je jediný, kdo ji dokáže přesvědčit, a nakonec se mu to podaří. Bára chce ale s Honzou mluvit o samotě. Co mu řekne?

 

Vejnar požádal Bety o ruku a ona mu řekla ano, ale spokojený není. Bety sice kývla, nedokázala však zakrýt zklamání. A Vejnarovi až pozdě došlo, že i tak pragmatická ženská, jako je hospodská, chce prožít tenhle okamžik co možná nejvíc romanticky. Vejnar se proto odhodlává k druhému a doufá, že mnohem lepšímu pokusu. Zvažuje, jaké má pro nové vyslovení své žádosti zvolit místo. Udělal by Bety radost let balonem? Nebo snad víkend v Paříži? Co Vejnar nakonec vymyslí?

 

Sledujte stý třicátý první a zároveň poslední předprázdninový díl seriálu Cesty domů, ve středu 13. června ve 20.00 na Prima family.

reklama