132. díl – Rodinná sešlost

Cesty domů (132) - Obrázek 4 Foto: Cesty domů (132) - Obrázek 4Foto: All

Ve vile Bernátových všichni žijí přípravou oslavy Lídiných šedesátin. O jaké překvapení se během ní postará Rudolf? A čím Lídu šokuje Vendy? Bára s Honzou se zase dali dohromady a právě se vrátili z romantické dovolené. Na Báru doma čeká vzkaz od Romana Hamzíka. Chce, aby ho navštívila ve vězení.

Jak se Bára rozhodne a co na to řekne Honza? Na kardiochirurgii byl s infarktem hospitalizovaný podnikatel Václav Janák. A jeho dlouholetá přítelkyně Helena Šeborová se marně dožaduje, aby ji za ním pustili. Podaří se jí to nakonec?


Sledujte první premiérový díl seriálu Cesty domů po prázdninové pauze v pondělí 27. srpna ve 20.00 na Prima family.


Ve vile Bernátových všichni žijí přípravou oslavy Lídiných šedesátin. Pozvaní jsou i Kosíkovi, takže oslava bude velkolepá. Rudolf se výjimečně s nikým nehádá, zato se postará o pořádné překvapení. Jako dárek dá Lídě plány na přestavbu vily. Počítá v nich s tím, že se rodina časem ještě rozroste, a chce, aby všichni měli dost prostoru. Nepočítá ale s reakcí Lídy. Ta je naprosto šokovaná. Nechce nic měnit, chce mít po všech rodinných rozepřích a tragédiích konečně klid. Rudolf ale není jediný, kdo rodinu během oslavy zaskočí. S jakým nápadem přijde Vendy?

 

Bára Honzovi odpustila, vzala ho zpátky a odjela s ním na romantickou dovolenou, z níž se vrátili právě včas, aby stihli rodinnou oslavu. Z prosluněných vzpomínek Báru vytrhne nečekaný vzkaz od Romana Hamzíka. Na DVD, které jí přišlo poštou, ji Roman prosí, aby za ním přišla do vězení. Je na dně a obrací se na ni jako na jediného člověka, kterému věří. Za Bárou později přijde právník Karolíny a žádá ji o totéž. Vysvětluje, že jde především o Nikolku, která by chtěla vidět svého tátu. Bára se s Hamzíkem nechce stýkat, ale jeho dcerce by ráda pomohla. Nechá se nakonec přesvědčit a vypraví se za Romanem? A co na to řekne Honza?

 

Na hradišťské kardiochirurgii je s infarktem hospitalizovaný podnikatel Václav Janák. Jeho partnerku Helenu Šeborovou zastihne tato zpráva v Praze na společenské akci. Rychle spěchá za Václavem, ale cestou má problémy s policií, protože řídí pod vlivem alkoholu. Když se Helena konečně dostane do Hradiště, čeká ji šok. Václavovy děti Filip a Eva mezitím daly doktorům instrukce, ať informace o jejich otci podávají výhradně jim. Helena, která s Václavem žije patnáct let, se tak k němu po všech peripetiích, jež podstoupila, nemůže dostat. Podaří se jí to nakonec? A kdo jí nejvíc pomůže?

 

U Kači s Ríšou se po delší době objeví Ondra. Není mu moc do řeči a Kači má strach, že se mu něco stalo. Vysvětlení na sebe nenechá dlouho čekat. Ondrovi adoptivní rodiče Dvořáčkovi se rozešli. Otec si našel milenku, s níž čeká dítě. A matka se z toho zhroutila a začala pít. Ondra se o ni snaží starat a hlavně se snaží přesvědčit ji, aby se šla léčit. Ríša má o něj strach. Stres je to poslední, co Ondrova transplantovaná ledvina potřebuje. Vymyslí Kači, jak by mohla Ondrovi pomoct?

reklama