133. díl – Propuštěn

cesty-domu-133 Foto: cesty-domu-133Foto: All

Helena jezdí denně za Václavem do nemocnice. Jeho stav se ale vůbec nelepší a Helena má i další důvod k obavám. Potřebuje sehnat peníze na drahou a náročnou operaci malé holčičky Kristýnky. Kde je vezme? A co jí Václav ještě nabídne?

Honza řeší případ devítiletého Tomáše, který ve škole vypadl z okna. Chlapcův otec a škola z toho viní učitelku Aničku. Komu dá Honza za pravdu? A hlavně – přežije chlapec svá těžká zranění? Bára zvažuje, jestli pomůže Hamzíkovi, aby se sešel s dcerou. Z úvah ji vytrhne nečekaná návštěva. Z Paříže přijela rozrušená Sylva. Co se stalo? A jaká další návštěva ještě Báru zaskočí?


Sledujte 133. díl seriálu Cesty domů ve středu 24. srpna v 15:15 na Primě.


Honza dostal na rozjezd po dovolené poměrně zapeklitý případ. Ve škole, kam chodí i jeho kluci s Dorotkou, vypadl z okna devítiletý kluk, Jonášův spolužák. Ředitel z toho viní třídní učitelku Aničku Juklovou. Ta se dušuje, že kluka vyprovázela po chodbě. Když viděla pár metrů před sebou jeho otce, poslala Tomáše za tátou a sama šla zpátky do třídy. Otec zraněného chlapce ale tvrdí, že syna na chodbě vůbec neviděl. Nová kolegyně Honzy a Vejnara – poručík Květa Kučerová, má jasno. Na vině je učitelka, že kluka neodvedla za ruku až k tátovi. Honza ale váhá, něco se mu nezdá. Budou policajti věřit mladé učitelce, nebo chlapcovu otci – vlivnému podnikateli? A hlavně – přežije Tomáš těžká zranění, která utrpěl?

 

Helena chodí každý den do nemocnice za Václavem. Jeho stav se bohužel nelepší. Snaží se být veselá a silná, ale kromě strachu o Václava na ni doléhá spousta dalších starostí. Její nadace Lucie pomáhá nemocným dětem. Jednou z nich je i šestiletá Kristýnka, která má těžkou srdeční vadu. Její stav se zhoršuje a Helena potřebuje sehnat peníze na složitou operaci. Jenže Václavův infarkt všechno zkomplikoval. Ani sponzoři jí nechtějí pomoct. Helena tuší, že situaci by mohlo zachránit, kdyby se vedení firmy dočasně ujal Václavův syn Filip. Jenže Václav o něčem takovém vůbec nechce slyšet. Co místo toho Heleně nabídne?

 

I Bára už se po dovolené aklimatizovala, ale nedá jí spát nahrávka, kterou jí poslal Roman. Copak by opravdu mohla Romanovi pomáhat, když o něm Honza pořád mluví jako o svém úhlavním nepříteli? Na druhou stranu – mohla by odmítnout pomoc Nikole – holčičce, která nemůže za to, jakého má otce? Báru z rozhodování nad tím, jak se má zachovat, vytrhne nečekaná návštěva. Z Paříže přijela Sylva. Pořádně naštvaná, ale taky dost nešťastná. A Bára má najednou úplně jiné starosti. Co se v Paříži stalo? A jaká další návštěva Báru ještě překvapí?

 

Manželství Petra a Paciny se pořád topí v krizi. Pacina se rozhodla dát si oddechový čas. Ne od Petra, ale od staroušků, o které pečovala v charitě. Začala proto pracovat jako dealerka náhradních automobilových dílů. Zatímco rozváží zboží, Petr trne hrůzou. A taky se užírá žárlivostí. Pacina je mladá a krásná ženská plná života a teď se bude pohybovat mezi samými chlapy, navíc mnohem mladšími, než je on. Bojí se, že už o něj nebude stát. Jsou jeho obavy namístě? Co udělá Pacina, až se vrátí domů?

 

Přístav Foto:
08:45 10:10
61%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama