145. díl – Kdo chce slyšet pravdu?

Cesty domů (145) - Obrázek 2 Foto: Cesty domů (145) - Obrázek 2Foto: www.iprima.cz

Venclovi se Anička líbí čím dál víc, ale osud jejich vztahu moc nepřeje. Když ji chce pozvat na večeři, ona už má jiný program. Proč tráví Vencl s Aničkou netypické rande ve třech? Schůzku má i Dáša, ozval se jí její bývalý druh Dušan. Dlouho se neviděli, protože byl ve vězení.

Proč svoji schůzku Dáša tají před Aničkou? Tajemství má i Václav. Už rodině prozradil, že jeho osudovou životní láskou byla Marie, matka Romana Hamzíka. Co jim ještě neřekl? Rudolf bere děti na hon a Bára je z toho dost vyděšená. Když se pak všichni v pořádku vrátí, uleví se jí. Lídě ale vrtá hlavou, proč Rudolf nepřinesl žádný úlovek. Co se v lese stalo?

 

Venclovi se Anička líbí čím dál víc, ale osud jejich vztahu moc nepřeje. Když přijde za Aničkou, aby ji pozval na večeři, ona už má jiný program. Ríša u ní nechal malou Agátku, protože potřeboval jet k akutnímu případu do nemocnice a selhalo mu hlídání. A tak tráví Vencl s Aničkou dost netypické rande ve třech. Vencl a roční batole je hodně zvláštní kombinace. Jak si s malou holčičkou poradí? Co udělá Ríša, až zjistí, kdo hlídá jeho dceru? A jak zvláštní rande dopadne?

 

Schůzku má i Dáša. Ozval se jí její druh Dušan, o němž se už zmiňovala, ale s nímž se delší dobu neviděla. A protože si mají hodně co vyprávět, posadí se k tomu v hospodě U Bety. To, že se dlouho neviděli, má svůj důvod – Dušan byl totiž řadu let zavřený. A při životě ho ve vězení držela především vzpomínka na Dášu. Rád by jejich vztah obnovil, dokonce Dáše dává peníze, které ve vězení našetřil. Jenže vztah mezi Dášou a Dušanem má jeden zásadní problém, a tím je Anička, která Dušana nenávidí. Co se mezi ní a Dušanem stalo?

 

U Bernátů je pozdvižení. Rudolf se chystá na hon a bere s sebou všechny tři děti. Lída už je na tyto myslivecké výlety zvyklá, ale Bára je docela vyděšená. Bojí se, aby se dětem nic nestalo, nejraději by akci zatrhla. Ale děti jí nedají příležitost. Když se pak z honu všichni vrátí sice bez úlovku, ale v pořádku, Báře se uleví. Lída se ale nedá jen tak oklamat, ona Rudolfa dobře zná. Ví, že s prázdnou by domů nikdy nepřišel. Tuší, že se něco zvrtlo, a nevěří tomu, že by docenta poprvé v životě zradila jeho pověstná muška. Co se v lese doopravdy stalo? A jak se Rudolf smíří s tím, že poprvé na honu neuspěl?

 

Václav už své rodině – a především Heleně – prozradil, že miloval Marii, matku Romana Hamzíka. A že to byla ona, kvůli níž se rozvedl s matkou svých dětí, takže ony za rozpad jejich rodiny vinily Helenu celé roky úplně zbytečně. Zdá se, že nic nebrání tomu, aby se Václav s Helenou konečně vzali. Ale Václav ví, že jim musí říct ještě jednu věc, kterou se dozvěděl od Hamzíka. Marie čekala s Václavem dítě a je vyloučené, aby v takové situaci spáchala sebevraždu. Jak zareaguje Helena, až zjistí, co se tenkrát na skalní vyhlídce doopravdy stalo? A co udělá Hamzík, až Václav ke své zpovědi přidá ještě jeden dost zásadní detail?

 

Sledujte stý čtyřicátý pátý díl seriálu Cesty domů ve středu 10. října ve 20.00 na Prima family.

reklama