154. díl – Vysoká hra

Cesty domů (154) - Obrázek 1 Foto: Cesty domů (154) - Obrázek 1Foto: www.iprima.cz

Do kanceláře Heleniny nadace vtrhne hospodářská kriminálka a zabaví jí počítač i veškeré dokumenty. Heleně teprve v tu chvíli dojde, že ji Roman zneužil k tomu, aby přes její nadaci pral špinavé peníze. Co bude dělat?

Filip chce Heleně pomoct, proto se rozhodne ilegálním způsobem najít proti Romanovi důkazy. Policie je ale nemůže použít. Jak s nimi Filip naloží? Ríša je pořád ve vile, zatím se neodhodlal jít za Kači a usmířit se s ní. Kdy to konečně udělá? A vezme ho Kači zpátky? Anička přijde za Ríšou do vily. Jak ji tam přivítají a co jí řekne Ríša?


Sledujte stý padesátý čtvrtý díl seriálu Cesty domů v pondělí 12. listopadu ve 20.00 na Prima family.

 

Helena teprve teď začíná chápat, co je Roman zač a co všechno má na svědomí. Do nadace za ní přijde hospodářská kriminálka, která jí zabaví počítač a veškeré dokumenty. A Heleně teprve v tu chvíli dojde, že Roman přes její nadaci pere špinavé peníze. A že ona je vnímaná jako spoluviník. Jakmile se to dozví Honza s Vejnarem, jedou za Helenou a nabízejí jí pomoc. A také ji prosí, aby pomohla ona jim usvědčit Romana. Helena obojí odmítá. Udělala chybu a ví, že za ni musí zaplatit. Podstoupí cokoliv, jen aby ochránila dítě, které čeká. Dokáže to?

 

Jednu nabídku ale Helena neodmítne. Filip jí navrhne, aby se vrátila zpátky do jeho domu. Válečnou sekyru zakopou, mají teď důležitější starosti. A Helena vděčně přijímá. Rodinu teď potřebuje víc než kdy dřív. A taky chce vědět, jak se daří Václavovi. Ten, když má Helenu zase nablízku, viditelně pookřeje. Filip je zklamaný z přístupu policie k Hamzíkově kauze. Rozhodne se sehnat důkazy sám, a když to nejde oficiální, tak nelegální cestou. Jenže takové důkazy policie použít nemůže. Filip ale ve své rozehrané hře pokračuje a zdá se, že má v rukou všechny trumfy. Kdo v ní nakonec zvítězí?

 

Ríša přemýšlí, jak se usmířit s Kači. Rudolf ho nabádá, ať není moc provinilý, ať domů nakráčí jako pán tvorstva a ukáže, kdo má v jejich vztahu navrch. Hlavně ať to udělá co nejdřív, jinak Lída Rudolfa nepustí zpátky do jeho postele. Něco takového Lída odmítá poslouchat. Ona naopak Ríšovi radí, aby se řídil tím, co sám cítí, a na tátovy hloupé rady nedal. Svůj názor řekne Ríšovi i Ondra. A Ríša už má všech plné zuby. Kdy najde odvahu a půjde konečně za Kači?

 

Anička vnímá jako dobré znamení, že je Ríša pořád u Bernátových. Znamená to, že se ke Kači možná už nevrátí? Odhodlá se jít za Ríšou do vily, aby si to poslechla od něj. Ríša dá ale Aničce jasně najevo, že jejich vztah už pokračovat nebude. Anička je naštvaná a rozhodnutá hodit Hradiště za hlavu a odjet někam hodně daleko. Dáša o tom ale nechce ani slyšet. I když ji Anička pořád trápí, je to přece její dítě. Ale Anička nevidí jinou možnost. Copak by mohla pracovat s Ríšou v jedné nemocnici? A bydlet u Kosíkových, když jim svedla synovce? Jak se Anička rozhodne?

 

reklama