157. díl – Nad hladinou

Cesty domů (157) - Obrázek 4 Foto: Cesty domů (157) - Obrázek 4Foto: www.iprima.cz

Hamzík zatím uniká spravedlnosti, ale je na dně, pije a má strach, co bude dál. Dozví se, že ve Švýcarsku zadrželi Pitbulla. Co se stane, až jeho vykutálený právník začne mluvit? Lída má důvod k obavám. Do Hradiště se vrátila major Jírová a ona se bojí, že se s ní Rudolf znovu schází.

Lída si zlost odreagovává uklízením, bohužel ale při úklidu nešťastně spadne. Co se jí stane? Václav se po smrti Filipa uzavřel do sebe. Obviňuje z ní Helenu i Evu. Eva jeho přehlížení těžce nese a udělá zoufalý pokus, aby si tátu udobřila. Nabídne policii, že si nechá dát na tělo odposlech a půjde vyprovokovat Hamzíka. Jak tato akce dopadne? 

 

Roman zatím uniká spravedlnosti, protože policii se stále nepodařilo sehnat dost důkazů a obvinit ho ze smrti Filipa. Roman je ale na dně. Pije, má strach, co bude dál. Přišel o všechno a taky o všechny. O Helenu, která už o něm nechce ani slyšet. Ale i o svého právníka Pitbulla, který za něj řešil všechny průšvihy a nakonec Romana podrazil. Roman si za zbytek peněz najme člověka, aby se Pitbullovi pomstil. Jenže ten mu přijde říct, že Pitbulla zadrželi ve Švýcarsku.  Zjišťují, kdo je. Co se stane, až se prokáže Pitbullova totožnost? A co bude s Romanem, až Pitbull začne mluvit?

 

Lída má důvod k obavám. Před obchodem jí chtěl nějaký muž ukrást auto. Zabránila mu v tom major Jírová, která tam náhodou byla. Lída vůbec není nadšená z toho, že jí pomohla zrovna ona. A už vůbec se jí nelíbí,  že se Jírová znovu objevila v Hradišti. Podezřívá Rudolfa,  že o jejím návratu věděl a že za ní znovu chodí. Rudolf ji marně přesvědčuje o tom, že o Jírové rok neslyšel. Lída mu nevěří a zlost si odreagovává osvědčeným způsobem – uklízením. Bohužel při úklidu nešťastně spadne ze schodů.  Co se Lídě stane?

 

Václav se poté, co našel svého syna mrtvého na skládce, uzavřel do sebe. Místo, aby tato tragédie zbytek rodiny stmelila, ještě víc ji rozložila. Václav viní Evu z toho, že Hamzíka přivedla k nim do rodiny. A Helenu z toho, že mu vlezla do postele. Helena se nebrání, ví, že ji osočuje právem. Ale snaží se přesvědčit Václava, aby nezapomínal na to, že má ještě jedno dítě.  Eva těžce nese jak smrt svého bratra, tak to, že s ní táta nemluví. Udělá poslední pokus, jak se tátovi zavděčit.  Nabídne se policii, že si nechá dát na tělo odposlech a půjde vyprovokovat Romana. Jak tato akce dopadne?

 

Míla Jírová neprojížděla Hradištěm náhodou. Byla jmenovaná do funkce šéfky kraje. A první co udělá, je to, že zarazí Honzovi s Vejnarem další stíhání Hamzíka. Případ převzalo oddělení vražd. Honza se s tím nechce smířit. Nikdo jiný neví o Hamzíkovi tolik, co on a Vejnar. Navíc ho popohání pocit viny. Filip umřel proto, že Honza chtěl za každou cenu nějaký důkaz o Hamzíkově vině. Smíří se Honza s majorčiným rozkazem? Nebo půjde po Hamzíkovi na vlastní pěst?

 

Sledujte stý padesátý sedmý díl seriálu Cesty domů ve středu 21. listopadu ve 20.00 na Prima family.

reklama