71. díl – Nejsem zbabělec

Cesty domů (71) - Obrázek 4  Foto: Cesty domů (71) - Obrázek 4 Foto: All

Kryštof dodržel slovo a usmířil Terezu s rodinou. Tomáš mu ale přesto nevěří. Má pocit, že Kryštof zase v něčem jede a řítí se do maléru. Je Tomášův odhad správný? Šimon se snaží zachránit vztah s Vendy a je ochotný udělat cokoliv.

Proto ho Vendy pozve na večerní opékání buřtů, kde je celá rodina Bernátových. Jak se na něj budou tvářit? Sylva se opět pohádá s Bárou. Co se stalo během víkendu, který Sylva trávila se spolužáky? A proč se vrátila domů v doprovodu policie? Ríša je terčem posměchu celé kardiochirurgie. Jak dlouho v takovém prostředí vydrží pracovat?

Ríša se sice vyhnul žloutence, ale místo ní vyfasoval peklo. Je terčem posměchu celého oddělení a fackovacího panáka si z něj udělal i sám docent. Jediná, kdo je v práci alespoň trochu na Ríšově straně, je Alice. Ta Ríšovi radí, aby z kardiochirurgie odešel. On o tom ale nechce ani slyšet. Rizikové operaci se vyhnul, ale před posměchem kolegů utéct nehodlá. Není takový zbabělec, za jakého ho všichni považují. Co bude muset udělat, aby mu to ostatní uvěřili?

Bára jeden průšvih uhasí a už se na ni hrne zase další. Dorotka se domluvila, že přespí u kamarádky, a Sylva odjela na víkend se spolužáky. Proto Bára nemusí po třídních schůzkách spěchat domů, ale může se na chvíli odreagovat. Skončí s Honzou v hospodě u Bety a jejich válečná porada dvou osamělých rodičů pokračuje na tahu nočním Hradištěm. Ráno ale Báru probudí nemilé překvapení. Sylva se vrátí domů o den dřív a pěkně naštvaná. Co se stalo během víkendu, který měla trávit se spolužáky? A hlavně – proč Sylvu přivedla policie?

Tomáš musí uznat, že Kryštof zatím splnil, co slíbil, a Terezu smířil s její rodinou. Ale nevěří, že by se Kryštof ve vězení změnil v hodného staršího bratra. Naopak – Tomáš je přesvědčený, že Kryštof je propojený se všemi gaunery v Hradišti. A kdo jiný by mu k tomu mohl dát víc informací než jeho otec – státní zástupce Hlaváček? Tereza je trochu zaskočená, že Tomáš chce stíhat jejího bratra, aniž by jí o tom předem řekl. Co se Tereza dočte v Kryštofových záznamech? A co se Tomáš dozví od svého otce?

Vendy neví, jestli Šimonovi odpustí. Pokud ano, nebude to hned a nebude to jen tak. Než se rozhodne, co udělá, připraví pro Šimona alespoň bobříka odvahy. Pozve ho na opékání buřtů u Bernátových na zahradě. Šimonovi se moc nechce, je mu jasné, že docent by ho nejraději napíchl na rožeň a opekl stejně jako buřty. Ani Vendy se necítí úplně dobře a neví, jak má reagovat na dvojsmyslné poznámky ostatních. Jak zahradní party nakonec dopadne? Kdo uteče a kdo vyhraje?

Ani vztah Martina a Helči není zrovna zalitý sluncem. Martin už sice vylezl z pokoje a dokonce si domluvil, že zase začne trénovat, ale na Helču se pořád trochu mračí. Naštvalo ho, že se s ním Helča neporadila a vysadila antikoncepci. Martin děti chce, ale taky je chce vidět vyrůstat. Helča je chce naopak hned. Na čem se Martin s Helčou nakonec domluví?

Sledujte sedmdesátý první díl seriálu Cesty domů v pondělí 3. října ve 20.00 na Primě.

Místo činu: Mnichov Foto:
00:30 02:25
55%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama