79. díl – Hon na K

Cesty domů (79) - Obrázek 4  Foto: Cesty domů (79) - Obrázek 4 Foto: All

Tereza je ve vazbě a její vyhlídky vůbec nejsou dobré. Prosí Tomáše o jediné – aby našel vraha. Tomáš by jí moc rád pomohl, ale kde ho má hledat? Vejnar s Tomášem přesvědčí Lenku, aby vylákala svého manžela na smluvené místo v lese, kde ho chtějí překvapit. Jenže Lenka Kryštofa varuje.

Jak celá akce dopadne? Bára má pro Honzu překvapení – pozve ho do restaurace, kterou dřív vlastnila. Uvaří mu skvělé jídlo a oba prožijí krásných pár hodin. Dařilo by se Báře stejně skvěle, kdyby restauraci znovu otevřela? Šimon už má všeho dost, Lence pomáhal, protože ji měl rád. Ale nehodlá krýt vraha a lhát policii. K čemu se Šimon odhodlá?

 

Pokud Tereza dosud své uvěznění poněkud zlehčovala, tak teď už ji vtipkování přešlo. Byla totiž převezena do vazební věznice. Tomáš je zoufalý ze své bezmoci. Strašně rád by jí pomohl, ale neví jak. Naštěstí se mu podaří Terezu alespoň na chvilku ve vazbě navštívit. Než mu to Mladý se státním zástupcem Hvízdalem zatrhnou. Tereza na tom není psychicky dobře, ale snaží se předstírat, že všechno zvládá. Prosí Tomáše o jediné – ať najde vraha. Tomáš by jí strašně rád vyhověl, ale bohužel neví, kde by ho měl hledat. U koho začne?  

 

Vejnar má strach nejen o zavřenou Terezu, ale i o Tomáše, který se chová jako neřízená střela. Vydá se s ním proto za Lenkou, aby z ní dostal, kde by se mohl skrývat Kryštof. I kdyby Kryštof Tomášova otce nezabil, rozhodně je tím, kdo má k osudnému dni hodně co říct. Oba policajti nakonec Lenku přesvědčí, aby Kryštofa vylákala na smluvené místo v lese, kde ho Vejnar s Tomášem chtějí překvapit. Jenže Lenka ztratí nervy, Kryštofa v poslední chvíli varuje a celá akce se zvrtne. Co přesně se v lese stane? A jaké má teď Tereza šance, že se z vazby dostane ven?

 

Bára má pro Honzu překvapení. Pozve ho na romantickou večeři, kterou osobně uvaří. Ne u sebe doma, ale v luxusní restauraci. Ve svém bývalém podniku, který vlastnoručně vybudovala a pak o něj přišla. Ale teď by jej znovu mohla vést, pokud se dohodne na spolupráci s Karolínou. Honza se sice skvěle najedl, s Bárou si zatancoval a strávil příjemných pár hodin, ale přesto je skeptický. Bude se Báře dařit tam, kde před časem neuspěla? Navíc s Karolínou, která není dvakrát spolehlivá, ani když není závislá na prášcích?

 

Rudolfa sice naštvalo, že si Lída dala rande ve stejné restauraci, jako ho měl on s veterinářkou Zemánkovou, ale nijak se nepoučil. S veterinářkou se schází pořád, i když ví, že tím Lídě ubližuje. A vodí si ji dokonce do své pracovny. A tak Lída dál pracuje na recepci, přestože se jí zatím moc nedaří a občas dělá chyby. Snaží se nemyslet na to, co se děje ve vile, zatímco ona je v nemocnici. Pak jí ale zazvoní mobil. Ivan volá o pomoc, Jonáš je zraněný. Lída všeho nechá a spěchá za klukama. Co se Jonášovi stalo?

 

Šimon už začíná mít všeho dost. A taky ví, že udělal životní chybu. Lence začal pomáhat, protože ji měl rád a zároveň mu jí bylo líto. Chápal, že se bojí manžela, který se po pár letech vrací z vězení. Teď je ale evidentní, že Lenka má Kryštofa ráda, protože má o něj strach. Jenže Kryštof je podezřelý z vraždy. A s tím nechce Šimon nic mít. Rozhodně kvůli němu nechce lhát policii. A vlastně už nechce nic mít ani s Lenkou. K čemu se Šimon odhodlá?  

 

Sledujte sedmdesátý devátý díl seriálu Cesty domů v pondělí 31. října ve 20.00 na Primě.

 

reklama