81. díl – Dopadení

Cesty domů (81) - Obrázek 1  Foto: Cesty domů (81) - Obrázek 1 Foto: All

O Lídině nehodě už ví celá rodina, kromě Rudolfa. Ten tuší, že něco není v pořádku, ale neví co. Najde se někdo, kdo mu konečně řekne pravdu? Vejnar objeví zajímavou spojitost v kauze smrti Hlaváčka. Spolu s Tomášem připraví past. Kdo se do ní chytí? Kači je zoufalá z toho, že není dobrá matka.

Agátka je moc malinká a nepřibývá na váze. Co bude muset udělat? Martin je nezvykle sentimentální a chce po Šimonovi slib, aby se postaral o Helču, kdyby se s ním něco stalo. To ale není poslední zpráva, kterou se ten den Šimon dozví. Čím ho Martin ještě překvapí?

 

Tereza je pořád ve vazbě přesto, že její parťáci dělají všechno pro to, aby ji už konečně dostali ven. Jenže důkazy bohužel mluví proti ní. Byla by opravdu schopná Hlaváčka zabít a ještě ho okrást? Nikdo z nich tomu nevěří. Jak je ale možné, že starožitník označil Terezu jako člověka, který mu prodal Hlaváčkovy hodiny? To si kriminálka stále neumí vysvětlit. Pak ale Vejnar najde zajímavou spojitost. Stopa je zavede zpátky do Hlaváčkovy vily, v níž Vejnar s Tomášem připraví past na důležitého svědka. Kdo se do ní chytí?

 

Čím víc Lída myslí na to, že by měla Rudolfovi říct o nehodě, tím menší odvahu má. V domě už to vědí všichni kromě něj. A musejí mu lhát. Rudolf je sice cholerik a despota, ale svou ženu zná dobře. Pozná, že se s Lídou děje něco divného. Je mu jasné, že Lída žárlí na veterinářku Zemánkovou, ale za Lídiným zvláštním chováním v posledních dnech je ještě něco jiného. Jenže on stále nechápe co. Ještě že netuší, že všichni ostatní to už vědí. To by byl křik! Najde se v rodině někdo, kdo Rudolfovi konečně řekne pravdu? Pokud se tedy k tomu neodhodlá sama Lída...

 

Zvláštní atmosféra ve vile doléhá i na Ríšu. Ten neví, jestli má mít větší strach o mámu, nebo o Kači. Každá z nich se totiž až moc snaží, čímž ovšem dosáhnou pravého opaku. Máma se za každou cenu snaží udržet tátu doma, ale místo toho jen vytváří dusno. A Kači se zase snaží být nejlepší matka, čímž kolem sebe rozlévá vlnu hysterie. A protože se ani jedné nedaří tak, jak potřebují, obě se hroutí. Máma z toho, že by se měla přiznat, Kači zase kvůli tomu, že se o Agátku špatně stará. Holčička je prý malinká a nepřibývá na váze. Kači je zoufalá. Celá léta léčila opuštěná zvířata a o vlastní dítě se postarat nedokáže? Řešení nakonec najde sám Rudolf.

 

Bára má pocit, že si konečně může vydechnout. Sylva ji sice zburcovala kvůli bolavému zubu, ale to je maličkost. Jinak stále bydlí u Lukáše a je zatím v klidu. Dokonce přestala řešit i svá zjizvená záda. Tak jak je Sylva spokojená u Lukáše, je Bára šťastná s Honzou. Jejich vztah je čím dál hezčí. Když se sejdou všichni na společném obědě v její kuchyni, Bára si připadá jako za starých časů. Ani jí nevadí, že to není ve vile a oni jsou u stolu namačkaní. Alespoň k sobě mají blíž. Jak dlouho tenhle klid na všech frontách vydrží?

 

Šimon si na Martinovy nálady zvykl, ale brácha je najednou nezvykle sentimentální. Dá si se Šimonem panáka a vymíní si na něm slib. Kdyby se s ním něco stalo, Šimon se musí postarat o Helču. Co se s Martinem děje? Mluví z něj strach z vězení a nejisté budoucnosti, nebo je za tím něco víc? To ale není poslední nečekaná zpráva, kterou se Šimon ten den dozví. Martin s Helčou mají pro všechny Kosíky velkou novinu. Copak jim asi prozradí?

 

Sledujte osmdesátý první díl seriálu Cesty domů v pondělí 7. listopadu ve 20.00 na Primě.

Telebazar Foto:
22:45 23:50
51%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TV
20.00
DNES V TV
21.10
DNES V TV
20.15

reklama