Když dojde na place na facky

Cesty domů, Když dojde na place na facky 2 Foto: Cesty domů, Když dojde na place na facky 2Foto: All

Lucie Štěpánková hraje hysterickou Karolínu Hamzíkovou, která si podle scénáře užívá hodně vypjatých scén. Některé má přímo napsané ve scénáři, ale občas se stane, že dramatická situace vznikne i jaksi nechtěně.

Lucie Štěpánková hraje hysterickou Karolínu Hamzíkovou, která si podle scénáře užívá hodně vypjatých scén. Některé má přímo napsané ve scénáři, ale občas se stane, že dramatická situace vznikne i jaksi nechtěně.

 

Karolína už divákům předvedla leccos ze svého rejstříku ženských zbraní. Svedla bývalého manžela Martina (Viktor Limr), kterého tím tak rozhodila, že začal znovu pít. A pak ho odkopla. Pokoušela se svést manžela druhého, který se s ní právě rozvádí  – Romana Hamzíka (Jan Dolanský). A svůj půvab testovala i na Honzovi Maškovi (Miroslav Etzler). Když Karolíně selhávají tyto zbraně, dokáže pěkně přitvrdit.

 

Mezi lidi vypustila pomluvu, že Martin Kosík obtěžuje malé kluky, které trénuje. Taková lež se samozřejmě šíří jako jed a reakce je rychlá. Reagovali nejen rodiče malých fotbalistů, ale taky oba Martinovi otcové – tedy Petr Kosík (Ladislav Potměšil) i Rudolf Bernát (Alois Švehlík).

 

Když se točil obraz, v němž do Hamzíkovy vily vpadne rozzuřený Rudolf, stalo se něco, co ve scénáři vůbec nebylo.

„Pan Švehlík mi přišel vynadat za to, co jsem roznesla o Martinovi. Jak jsme oba vzteklí, měla jsem se napřáhnout, že mu dám facku, ale on mi měl ruku chytit. Zkoušeli jsme to, abychom ten pohyb sladili. První klapka se povedla, ale při druhé jsem byla rychlejší, pan Švehlík mi ruku nestačil chytit a já mu facku dala doopravdy. Žádnou velkou ránu, byl to jen mžik a on mi hned ruku chytil. Oba jsme hráli dál, začali se přetahovat a křičet na sebe. Když režisér řekl stop, strašně jsem se omlouvala. Cítila jsem se trapně, protože to byl teprve náš druhý obraz, který jsme spolu natáčeli a já si pana Švehlíka vážím a mám ho moc ráda. A stane se tohle.  Ale on se jen usmíval  a říkal, že to nevadí, že je všechno v pořádku.  Když jsem obraz pak viděla, uvědomila jsem si, že je díky tomu živý a přirozenější, takže z nechtěného vznikl hezký záběr,“ líčí Lucie Štěpánková.

 

Dávala už někdy v roli Lucie někomu facku? „Ano, několikrát. A v seriálu, dokonce ve stejném díle, ji ode mě dostal i Viktor Limr, tedy Martin. Dát facku není vždycky jednoduché, člověk musí vystihnout tu sílu, aby facka vypadala přirozeně, ale aby kolegovi neublížil. A ještě těžší je facku od někoho dostat. Ovládnout se a nečekat ji, předem neucuknout. To se hraje mnohem hůř,“ směje se Lucie.

M.A.S.H. Foto:
07:20 08:05
33%
DNES V TVChalupáři Foto:
20.15
DNES V TVČesko vaří s Pohlreichem ŽIVĚ Foto:
21.30

reklama