Milena Steinmasslová: Když kolem vás projde smrt

Jednou dokonce představitelce Květy špatně nasadili masku Foto: Jednou dokonce představitelce Květy špatně nasadili maskuFoto: archiv Prima

Fanoušci primáckého seriálu Cesty domů sledují osud nešťastné Květy Salákové, kterou hraje Milena Steinmasslová. Báli se, že ji zavraždil její seriálový manžel. To se naštěstí nepotvrdilo, ale postava Květy v seriálu přesto zemře. Jak?

Květa Saláková je nešťastná žena, která bojuje s tajemstvím z minulosti. Nejen kvůli němu se z ní stala psychicky labilní žena závislá na alkoholu. Je zároveň zdatná manipulátorka, protože diváci si celou dobu myslí, že je obětí psychického i fyzického týrání svého muže – doktora Saláka, kterého hraje Jiří Štěpnička. Ten se kvůli ní dokonce dostane do vězení jako podezřelý z její vraždy. Ve 299. dílu Cest domů, který uvidíte už tuto středu, se ale vše vysvětlí a osud Květy se bohužel i završí. Květa skočí pod auto a při převozu do nemocnice zemře.

„Květu jsem vlastně neměla moc času poznat. Byla to nešťastná žena, která bojovala s traumatem z minulosti. Kdysi její vinou zemřelo jejich dítě a ona to dávala za vinu svému muži. Svým chováním se mu mstila. Život jí zasadil velkou ránu, kterou ona neunesla, proto se rozhodla k zoufalému činu. Když jsem ji začala natáčet, netušila jsem, že zemře. Netušili to ani autoři seriálu. Seběhlo se to trochu jako v opravdovém životě. V něm taky nevíte, kdy přesně zemřete. Naštěstí. Ale moc ráda jsem roli Květy natáčela, na kolegy budu vzpomínat v dobrém. Jsem obzvlášť ráda, že jsem se tu po dlouhé době při práci potkala s Jiřím Štěpničkou, smáli jsme se, že už jsme oba trochu pokryti lišejníkem,“ říkala s nadsázkou herečka.

Natáčení nebylo pro Milenu Steinmasslovou nic příjemného, dvě hodiny musela ležet za ne úplně teplého počasí na zemi, zatímco se natáčely scény, jak se ji záchranáři pokoušejí oživit. Chvílemi se ale ona i její herečtí kolegové zasmáli, například když jí špatně nasadili dýchací masku. Milena Steimasslová si ale nestěžovala ani na zkroucenou polohu, v níž ležela, ani na obličej, který jí maskéři pokryli krví.

„Zažila jsem už horší věci, tentokrát jsem jen ležela na zemi a všichni ostatní kolem mě pobíhali. Herec je zvyklý, že jeho život není jednoduchý, tohle opravdu šlo, věřte mi, sice byla trochu zima, ale naštěstí jsem byla oblečená a neměla na sobě třeba letní šatičky. Dobré pro mě bylo, že jsem nemusela točit samotný skok pod auto, že hrajeme situaci už poté, co do mě auto narazilo. Trochu nepříjemné bylo jen to, že kolem člověka sice jenom jako, ale přesto trochu prošla smrt,“ líčí své dojmy z natáčení Milena Steinmasslová.

 Cesty domů uvidíte už dnes ve 20.15 na Primě!

22:20 00:40
66%
DNES V TV
20.15
DNES V TV
22.20
DNES V TVČas smrti Foto:
20.15
DNES V TVRush Foto:
22.20

reklama