Cesty domů poběží pro život

Cesty domů poběží pro život - Obrázek 3  Foto: Cesty domů poběží pro život - Obrázek 3 Foto: All

Televizní seriál Cesty domů se propojil se seriálem charitativních běhů RunTour České pojišťovny. Seriálové hvězdy se zúčastní šesti charitativních běhů, jejichž výtěžek půjde na charitativní účely.

Herci z oblíbeného seriálu se nejen zúčastní běhů v šesti českých městech, ale pro závodníky uspořádají také autogramiády. Účastníci závodu tak budou mít možnost nejen získat podpis svého oblíbeného herce, ale také si s ním změřit síly přímo na trati.

 

Tiskové konference k tomuto projektu, která se konala na pražském stadionu na Julisce, se zúčastnil také Jiří Adamec, režisér seriálu Cesty domů. Poctivě přiznal, že na deseti- ani pětikilometrový běh si netroufá, ale že by možná zkusil kilometrovou trať. „Tenhle stadion je spojený se sportovní minulostí mé rodiny. Můj bratr Bohumil byl reprezentant v atletice a kdysi tu vyhrál závod ve skoku do dálky a i já tu závodil. V mládí jsem hodně sportoval, hrál jsem fotbal, hokej, basketbal a dělal atletiku, teď už na sport nemám čas,“ říkal režisér. „Já jsem chodila do sportovní třídy a na gymnáziu jsem se věnovala různým sportům, taky orientačnímu běhu. Jsem odhodlaná postavit se na start pětikilometrového závodu,“ prohlásila Petra Horváthová, která hraje v seriálu Vendy Bernátovou.

 

„Seriál Cesty domů se aktivně a pravidelně zapojuje do různých charitativních akcí a svou účastí na nich pomohl různým projektům. Spojení Cest domů a kardiocentra se přímo nabízí, vždyť část děje našeho seriálu se odehrává v nemocnici na kardiochirurgii. Pokud seriálové hvězdy přilákají k závodu víc lidí a seriál tak přispěje k většímu výtěžku, budeme jenom rádi,“ řekl Jiří Adamec.

 

Seriál charitativních běhů RunTour České pojišťovny 2012 odstartuje 19. května v Plzni, pokračovat bude 17. června v Brně, pak 14. července v Liberci, 11. srpna v Olomouci, 22. září v Hradci Králové a završí jej závod, který se bude konat 7. října v Českých Budějovicích. Závody jsou určené jak pro zkušené běžce, kteří chtějí změřit své síly s ostatními, tak pro rekreační sportovce. Běžci si mohou zvolit buď pěti- nebo desetikilometrovou trať, pro děti nebo méně zdatné sportovce je připraven kilometrový závod. Na vítěze samozřejmě čekají zajímavé ceny. Z každého startovného, které je stanovené na 300 korun, půjde 50 korun na dobročinné účely. Vybrané peníze, což má být minimálně částka 300 tisíc korun, budou předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole.

 

„Sport podporujeme řadu let a projektem RunTour chceme oslovit hlavně rekreační běžce z řad široké veřejnosti. Doufáme, že by se každého běhu mohlo zúčastnit tak 800 až 1000 lidí. Já osobně mám v plánu zúčastnit se všech pětikilometrových závodů,“ řekl Milan Beneš, ředitel závodu a náměstek generálního ředitele ČP pro průmyslové pojištění a zajištění.

 

Stanice právě nevysílá
DNES V TVDr. Dokonalý Foto:
20.15
DNES V TVV novém studiu Top Star Magazínu se představila i moderátorka Eva Perkausová. Foto:
21.30
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15

reklama