Cesty domů pomáhají bezdomovcům

Miroslav Etzler a Markéta Hrubešová s dcerkou Christel přinesli do Armády spásy oblečení Foto: Miroslav Etzler a Markéta Hrubešová s dcerkou Christel přinesli do Armády spásy oblečeníFoto: All

Herci z Cest domů Miroslav Etzler a Markéta Hrubešová pomáhají bezdomovcům. Do jednoho z center Armády spásy donesli bundy, svetry a další oděvy.

Oblečení si bezdomovci ihned začali mezi sebou rozdělovat a hercům dojatě děkovali.

„Každý civilizovaný člověk by měl umět pomáhat lidem, kteří se ocitli ve svízelné situaci. Proto jsem s sebou vzala i svou dceru Christel, aby viděla, že ne každý má v životě štěstí a žije v pohodlí domova. Přeju vám všem, abyste se drželi. Ať vás bundy zahřejí a máte z nich alespoň malou radost,“ řekla Markéta, kterou momentálně můžeme vidět v Cestách domů jako Marianu.

 

Lidé bez domova si začali věci hned rozdělovatLidé bez domova si začali věci hned rozdělovat

 

„Já se umím vcítit do vaší situace víc, než si myslíte. Zhruba před sedmnácti lety jsem se dostal do situace, kdy jsem krátce žil jako bezdomovec. Byl jsem bez prostředků, přišel jsem o rodinu, a protože už jsem neměl rodiče, neměl jsem za kým jít," vzpomínal Miroslav Etzler, seriálový policejní kapitán Mašek.

Proto Etzler moc dobře ví, že stačí málo, aby se člověk ocitl na dně. "Úplně nejtěžší je přežít v takové situaci zimu. Doufám, že na ni budete mít hodně sil a přeju vám, abyste potkali někoho, kdo vám vždycky podá pomocnou ruku,“ řekl Miroslav Etzler.

Někdy stačí máloNěkdy stačí málo

 

Převážně zimní věci, jež herci přinesli, jsou částí velké sbírky oděvů, kterou pořádá Armáda spásy. „Lidé mohou nosit zimní oblečení, ale i prádlo nebo ponožky či boty, do jakéhokoliv centra Armády spásy. Od té doby, co s námi Cesty domů spolupracují, se o nás víc ví a stoupají příjmy od dárců. Jsme jim vděčni a moc děkujeme,“ řekla Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele Armády spásy.

Podívejte se na reportáž:

 

 

 

Siska Foto:
02:25 03:25
12%
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TV
21.40
DNES V TV
20.00
DNES V TVPolární moře Foto:
21.15

reklama