Cesty domů pomáhají plnit dětská přání

Cesty domů pomáhají plnit dětská přání - Obrázek 8 Foto: Cesty domů pomáhají plnit dětská přání - Obrázek 8Foto: www.iprima.cz

Herci a režisér primáckého seriálu Cesty domů pomáhají plnit vánoční přání. Rozsvítili Vánoční strom splněných přání pro děti z azylových domů. A rovnou dětem nadělili nějaké dárky.

Akci pořádá už potřetí pražská pobočka Armády Spásy v pražském obchodním domě Šestka. Děti z azylových domů namalovaly obrázky se svými přáními. Kdo chce některému z dětí jeho vánoční přání splnit, vybere si obrázek a koupí dárek na něm namalovaný. Dárci zůstane na památku obrázek.

 

Pod stromkem se sešlo dárců opravdu hodně.  A herci z Cest domů nejenže stromek rozsvítili, ale hned nadělili první dárky – stavebnice Lega, panenky, společenské hry. Režisér seriálu Cesty domů Jiří Adamec přišel i s manželkou Janou a dětmi Daníkem a Jasmínkou. Jaké bylo jejich největší vánoční přání? „Když jsem byla malá holka, vždycky jsem si přála pod stromeček nějakou panenku. Byla jsem typická holčička-maminka, která si hrála převážně s panenkami,“ říkala Jana Adamcová. „Já si jako kluk přál vždycky nějaké sportovní vybavení. Když jsem dostal například lyže nebo brusle, byl jsem nejšťastnější. Tenkrát to byly věci těžko dostupné a nikoliv levné a my jsme byli v rodině tři kluci, takže nebylo pro rodiče jednoduché nám vždycky splnit všechna přání. A já si to uvědomoval a o to víc si jich vážil,“ vzpomínal Jiří Adamec. 

 

„Lidi mají pocit, že před Vánoci by měli pomáhat druhým, být na sebe hodní a trávit co nejvíc času se svými blízkými. Myslím, že by to tak mělo být pořád,“ říkala Kateřina Brožová, když nadělovala svůj dárek.

 

Simona Postlerová přišla v doprovodu svého manžela – hudebníka Zdeňka Hráška. Prozradila, že jejím největším přáním vždycky bylo a je, aby měli doma pohodu. Simona pak zazpívala a její muž ji doprovodil na kytaru. Hudební dárky nadělila všem přítomným, kteří se přišli na rozsvěcení stromu podívat, i herečka a šansoniérka Renata Drössler, která u stromku také zazpívala.

 

Vendulka Křížová byla trošku tajemná. „Přání jsem měla vždycky víc. A to největší se mi splnilo. Ale prozrazovat ho nebudu,“ usmívala se. Dana Batulková zavzpomínala, že si vždycky přála pod stromeček nějaké živé zvíře. „To se mi ale nesplnilo, což jsem si kompenzovala tím, že jsem domů vodila všechna opuštěná nebo nemocná zvířátka, která jsem našla. Taky jsem si přála velkou chodící panenku. Tu jsem dostala, byla velká skoro jako já. Dnes si přeju jenom to, abychom na Vánoce byli všichni spolu,“ říkala herečka.

 

Martin Kraus zavzpomínal, že si jako sedmi nebo osmiletý kluk strašně moc přál kolo. „A když jsem ho pak pod stromečkem našel, brečel jsem štěstím,“ přiznal.

 

Jitka Smutná si na nadělování dárků přivedla posilu – svého patnáctiměsíčního vnuka Františka. „Já jsem si jako malá dlouho přála slona. To se mi opravdu neslnilo. Když jsem pochopila, že dětská přání patří dětem, začala jsem si přát zdravé děti. A ty mám,“ řekla herečka.

 

„Přání dětem z azylových domů mohou lidé plnit až do 18. prosince. Pak se dárky roztřídí podle místa určení a začnou rozvážet do azylových domů po celé republice tak, aby je děti měly 24. prosince pod stromečkem. Dárky, které nikdo nekoupí, dokoupí obchodní dům. Loni se rozvážely dárky v hodnotě přes 300 tisíc korun,“ doplnila Pavla Vopeláková z Armády Spásy.

 

22:20 00:40
10%
DNES V TV
20.15
DNES V TV
22.20
DNES V TVČas smrti Foto:
20.15
DNES V TVRush Foto:
22.20

reklama