Cesty domů už „vyběhaly“ přes půl milionu korun

Cesty domů už „vyběhaly“ přes půl milionu korun - Obrázek 10 Foto: Cesty domů už „vyběhaly“ přes půl milionu korun - Obrázek 10Foto: www.iprima.cz

Režisér Jiří Adamec přijel dohlédnout na své „ovečky“ ze seriálu Cesty domů. Tentokrát nedohlížel na přípravu před natáčením, ale na trénink před blížícím se dalším závodem z cyklu charitativních běhů Run Tour České pojišťovny 2012, který se poběží v neděli 7. října v Českých Budějovicích.

A s uspokojením si také vyslechl informaci, že herci z Cest domů, kteří se zatím pěti běhů (v Plzni, Brně, Liberci, Olomouci a Hradci Králové) zúčastnili, už „vyběhali“ přes půl milionu korun. Výtěžek z celého projektu, k němuž přibudou ještě peníze z běhů v Českých Budějovicích a z posledního závodu 14. října na pražské Ladronce, bude předán Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole.

 

„Jsem pyšný, že tolik herců z Cest domů se tohoto projektu zúčastnilo a že i díky nim se vybralo tolik peněz. I já bych se rád zapojil, ale bohužel mi to práce nedovolí. Sportu jsem holdoval kdysi, teď už na aktivní pohyb nemám ani čas, ani energii, takže se jen rychleji pohybuju mezi domem a autem. Proto v tomto projektu budu rád jenom asistentem,“ smál se. „Ale na poslední běh na Ladronce přijdu s manželkou a dětmi. Myslím, že Jasmínka s Daníkem budou chtít závodit a nenechají si ujít dětský běh,“ říkal Jiří Adamec.

 

Tréninku se zúčastnili Viktor Limr, Adam Mišík a Patricie Soukupová. Ti všichni už běželi, Viktor dokonce třikrát, a poběží i v Českých Budějovicích. Patricie Soukupová po posledním běhu vyzvala Viktora na souboj. „Ráda bych v neděli doběhla s časem 24 minut. Při předchozím závodu jsem totiž na chvilku zastavila, abych se vydýchala. Když to neudělám, možná budu rychlejší,“ plánovala Patricie svou strategii. Kolegy přišel podpořit i Míla Tichý, který hraje v Cestách domů Filipa Janáka.

 

Nováčkem mezi seriálovými běžci byla i další nová posila seriálu Dana Batulková, která hraje vrchní sestru Dášu. „Když jsem do seriálu nastoupila, netušila jsem, že Cesty domů takhle pobíhají po republice. Já se ráda zúčastním, ale vždycky jsem dokázala běhat jen krátké tratě, protože mám rychlý start, ale malou výdrž. Tak předpokládám, že uběhnu svých šedesát metrů a zbytek pětikilometrové tratě dojdu. Ale myslím, že v tomto případě není tak důležité doběhnout, jako hlavně odstartovat,“ říkala herečka.

 

Stanice právě nevysílá
DNES V TV
06.05
DNES V TVFriends Foto:
06.35
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15

reklama