Cesty domů v nejdelší frontě na záchod

Cesty domů v nejdelší frontě na záchod - Obrázek 4  Foto: Cesty domů v nejdelší frontě na záchod - Obrázek 4 Foto: All

Cesty domů podporují projekt Unicef. Přijďte 22.března v 18 hodin na Náměstí republiky v Praze a postavte se spolu s nimi do nejdelší fronty na záchod.

Projekt Nejdelší fronta na záchod se snaží sehnat finanční prostředky na řešení zdravotních problémů vznikajících z nedostatku hygieny a pitné vody v rozvojových zemích. Herci známí ze seriálu FTV Prima Cesty domů Igor Bareš a Pavel Soukup s režisérem Jiřím Adamcem a jeho manželkou Janou, která je patronkou tohoto projektu, akci zahájili tím, že v úterý do auta naložili speciální kadibudku. Ta bude stát ve čtvrtek 22. března, což je Světový den vody, na Náměstí republiky. Každý, kdo se k ní postaví a vhodí do ní jakoukoliv finanční částku, zároveň přispěje k překonání českého rekordu v počtu lidí stojících v jednom momentě ve frontě na záchod. Protože se projektu účastní i herci seriálu Cesty domů, každý, kdo vhodí do kadibudky nějaké peníze, může během následné autogramiády získat fotku s podpisem Pavla Soukupa, Kamily Špráchalové,  Lindy Rybové, Vendulky Křížové, Carmen Mayerové, Petry Horváthové a dalších známých osobností. Přispět se dá i zasláním dárcovské dms zprávy.

 

„Na světě denně umírá 4500 dětí jen proto, že pijí závadnou vodu. Aby se tato situace změnila, stačí přitom tak málo.  Pro příklad – jedna tableta, která vyčistí pět litrů vody, stojí pouhou jednu korunu,“ řekla Pavla Gomba, výkonná ředitelka Unicef ČR.

 

„Pokud můžeme přispět tím, že se postavíme do fronty, která přispěje k bohulibému plánu upozornit na nedostatek nezávadné vody ve světě, proč to neudělat? Ostatně problém s nedostatkem toalet nebo s jejich úrovní se zdaleka netýká jen rozvojových zemí. Má dcera chodí do jedné pražské základní školy a toalety jsou tam v tak otřesném stavu, že na ně odmítá chodit. Já mám se zařízením zvaným kadibudka velmi specifické zkušenosti. Kdyby se mě někdo chtěl rychle zbavit, stačilo by, kdyby mě zavřel do buňky toi toi. Nepřežil bych tam ani deset minut,“ vtipkoval Pavel Soukup.

 

„Musíme si pomáhat a nechci, aby to znělo jako fráze nebo název filmu. Nerad přispívám na dobročinné pouliční sbírky, které kolemjdoucí spíš citově vydírají. Jsem rád, když je něco organizované oficiálně a výsledy jsou vidět, a tady je jasné, kam peníze jdou. Problém s toaletami je lidský a řešil ho někdy určitě snad každý člověk. Například v Národním divadle, kde hraju, je na počet diváků velmi omezený počet toalet a pokaždé je před nimi velká fronta. Uvaděčky ji vždycky sledují a teprve, když fronta zmizí a toalety jsou prázdné, inspicient začne druhou polovinu představení,“  prozradil  Igor Bareš.

 

„Nedávno jsem se dozvěděl, že veškeré problémy s pitnou vodou na celé planetě by vyřešila zhruba stejná částka, kterou utratí celá Evropa ročně za zmrzlinu. To je hodně zajímavé srovnání. Projektu se letos účastním už poněkolikáté, protože moje žena Jana je jeho patronkou. Celé roky podporujeme na studiích dívku z Keni. Vychodila základní školu a pak střední a stala se letuškou. V dopisech nám psala, že milovala školu nejen proto, že chtěla být vzdělaná, ale proto, že v ní jsou záchody. Je dobré připomenout si, že tekoucí voda a splachovací záchod nemusí být vždycky samozřejmost.  Proto bych byl rád, kdyby nás ve čtvrtek 22. března v 18 hodin přišlo na Náměstí republiky podpořit co nejvíc lidí,“ řekl režisér Jiří Adamec.

 

V novém studiu Top Star Magazínu se představila i moderátorka Eva Perkausová. Foto:
21:30 22:30
64%
DNES V TVDr. Dokonalý Foto:
20.15
DNES V TVV novém studiu Top Star Magazínu se představila i moderátorka Eva Perkausová. Foto:
21.30
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15

reklama