Cesty domů: Zas jeden rok je tentam

Cesty domů: Zas jeden rok je tentam - Obrázek 3  Foto: Cesty domů: Zas jeden rok je tentam - Obrázek 3 Foto: All

Pokud sledujete seriál Cesty domů, víte, že dramatické osudy jeho hlavních hrdinů v těchto dílech vrcholí. Poslední obraz, který uvidíte ve 131. díle 13. června, se točil na zahradě u vily Bernátových.

Dětem z dětského kardiocentra přinesli stavebnice lega, společenské hry, panenky a další dárky. Jitka Smutná, Vendulka Křížová, Veronika Jeníková, Kamila Špráchalová a Pavel Soukup s dcerou Patricií podělili každé z dětí, zbytek hraček tu bude čekat na další malé pacienty. Zatímco si rodiče povídali se seriálovými herci, děti si nechaly od maskérky Jany namalovat na obličeje nejrůznější masky a od kouzelníka Richarda vyčarovat hračku z nafukovacího balónku. To si nemohli nechat ujít ani Standa Havrda a Matyáš Leier, kteří přišli se svými staršími hereckými kolegy. Veselému líčení neodolala ani Patricie Soukupová a její táta Pavel chvíli koketoval s myšlenkou nechat si na obličej namalovat masku supa, ale pak si to rozmyslel.

 

„Vím, že doktoři umí zázraky, ale málo platné, musí do těch dětiček řezat skalpelem, a to mi od života připadá strašně nespravedlivé. Jsou to malí smolaři a smolařky. Spousta dětí v jejich věku se teď prohání někde venku na hřišti, ale ony musí svůj čas trávit tady. Přál bych jim, aby se co nejrychleji uzdravily, tím si svou životní smůlu vybraly a pak už doktora nepotřebovaly. Já ho nepotřeboval šedesát let,“ říkal Pavel Soukup.

 

Hračky udělaly radost nejen dětem, ale i hernímu terapeutovi, který na zdejším oddělení působí. „Náš rozpočet je velmi omezený a už teď na začátku června jsme ho víc než z poloviny vyčerpali. Proto jsme rádi za jakýkoliv sponzorský dar a za cokoliv, čím se mohou děti zabavit, ať jde třeba jen o pastelky, omalovánky nebo modelínu,“ vysvětloval.

 

Veronika Jeníková si během povídání s rodiči hospitalizovaných dětí i s primářem kardiocentra zavzpomínala, že v Motole bývala před lety s oběma dětmi také častým návštěvníkem.  „Protože bydlím kousek odtud, jezdila jsem sem se svými dětmi a byla tu mockrát. Teď jsem tu po delší době a těší mě, když vidím, jak se nemocnice proměnila. Že tu děti mají nejen skvělou péči, ale taky veselejší a barevné prostory. Když už je potkalo takové trápení a musí tu ležet, tak ať tu mají alespoň hodně hraček a co nejhezčí prostředí,“ přála dětem herečka.

 

„Jsem moc rád, že herci ze seriálu Cesty domů přijeli děti na chvíli rozveselit. V médiích je kult prezentovat jen lidi krásné, zdravé, šťastné. Je fajn ukázat taky lidi, kteří mají zdravotní problémy nebo nějaké trápení. Protože společnost je tvořená nejen těmi dokonalými lidmi, ale svůj přínos pro ni mají úplně všichni. A to by se mělo v médiích zohledňovat,“ říkal primář dětského kardia – profesor Jan Janoušek. A protože seriál Cesty domů a jeho herci podporují projekt charitativních běhů, jehož výtěžek má být věnován právě motolskému dětskému kardiocentru, herci ze seriálu Cesty domů tu rozhodně nebyli naposledy. „Už se těšíme, až sem na podzim přijedeme číst dětem pohádky,“ plánovaly Kamila Špráchalová s Vendulkou Křížovou a Jitkou Smutnou.

 

Na vlnách lásky Foto:
04:00 05:55
14%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama