Dana Batulková a Pavel Soukup se potkali s hříšnými lidmi

Cesty domů: Dana Batulková a Pavel Soukup se potkali s hříšnými lidmi - Obrázek 6 Foto: Cesty domů: Dana Batulková a Pavel Soukup se potkali s hříšnými lidmi - Obrázek 6Foto: www.iprima.cz

Herci primáckého seriálu Cesty domů Dana Batulková a Pavel Soukup se přenesli v čase do první republiky. Spolu s dalšími osobnostmi pokřtili knížku Zločin & vášně za rady Vacátka.

Autoři – novinářka Blanka Kovaříková a policejní historik Miloš Vaněček – v ní opět vycházejí ze seriálu Hříšní lidé města pražského a rozkrývají životní osudy skutečných detektivů, kteří se stali předobrazem televizních hrdinů. Přinášejí také pikantní příběhy o nejrůznějších podvodnících, zlodějích, kasařích, vrazích i prostitutkách. Křtu ve stylovém hotelu Paříž se kromě potomků zmíněných detektivů zúčastnily také dvě dámy, které si v seriálu o hříšnících zahrály. Luba Skořepová se objevila v několika dílech jako prostitutka. A Věra Nerušilová písničkou Kočka ze Záběhlic všem připomněla svou roli barové zpěvačky.

 

„Já seriál o hříšných lidech miluju, vyrůstala jsem na něm, a kdykoliv běží v televizi a mám čas, ráda se na něj znovu podívám. Stejně tak mám ráda anglický seriál Vraždy v Midsomeru nebo filmy s Belmondem. Říkám jim ‚bezpečné filmy‘, protože v nich je vždycky zlo potrestáno, a když se na ně dodívám, nemám pocit nějakého zmaru nebo deprese,“ říkala Dana Batulková.

 

Pavla Soukupa, který hraje policajta v seriálu Cesty domů a několik dalších policajtů ze zahraničních seriálů dabuje, potěšilo hlavně to, že se mohl na křtu setkat s emeritním radou Miloslavem Dočekalem, s nímž se on i jeho žena, herečka Isabela Siegelová, léta přátelí. „Pan Dočekal je pro mě někdo, kdo svým přístupem navazuje na styl práce rady Vacátka a jeho mordparty. Seriál o hříšných lidech mám rád, to, co se v něm odehrává, je krásná černobílá minulost. Teď je barevná současnost, která je bohužel mnohem horší,“ říkal herec.

 

Knihu pokřtil i Martin Stropnický, který má na svém hereckém kontě také nejednoho policajta. „Rada Vacátko a jeho parta je tak trochu prokletí pro všechny filmaře, kteří tu kdy něco natočí. Protože nic, co vznikne, už nemůže být lepší,“ prohlásil.

TOP STAR magazín 2015 - Logo Foto:
19:55 20:15
75%
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TV
21.40
DNES V TV
20.00
DNES V TVPolární moře Foto:
21.15

reklama