Dana Pešková musela v Cestách domů potlačit emoce a slzy

Dana Novák Pešková je v roli paní Procházkové pěkně rázná  Foto: Dana Novák Pešková je v roli paní Procházkové pěkně rázná Foto: All

Štěstí Valerie Černé v seriálu Cesty domů momentálně leží v rukách sociální pracovnice Procházkové. Jak se Daně Novák Peškové hraje její role?

Paní Procházková je milá, sympatická, ale pěkně nekompromisní. Nedívá se nalevo, napravo, nepřipouští žádné výjimky a drží se toho, co říkají předpisy a zákony. Pro Valerii Černou je to momentálně stěžejní postava – na ní teď záleží, zda si bude moct osvojit nějaké dítě z dětského domova.

„Musela jsem svou postavu zkáznit a dodat jí ráznosti,“ říká o své roli Dana s tím, že to sociální pracovnice ve skutečnosti asi vůbec nemají jednoduché a nějaké emoce si nemohou příliš dovolit. „Když jsme točili v diagnostickém ústavu, tak jsem měla co dělat, abych emoce udržela, aby mi slzička neukápla,“ říká Dana Novák Pešková, jinak členka souboru činohry Národního divadla v Brně.

Poslechněte si rozhovor s ní:

 

Chápete Valerii, že je ochotná adoptovat i starší dítě? Hlasujte v anketě:

Anketa

Chápete Valerii? Osvojili byste si starší dítě?

 

Za opuštěnými dětmi se Valerie s Danem v doprovodu paní Procházkové vydají toto pondělí ve 20.15 na Prima family. Na co dalšího se můžete těšit? Čtěte ZDE.

reklama