Docent Bernát a jeho nezapomenutelné výroky

Cesty domů, Alois Švehlík - Rudolf Bernát, 12 Foto: Cesty domů, Alois Švehlík - Rudolf Bernát, 12Foto: Prima

Zdá se, že z Rudolfa Bernáta se pomalu ale jistě stává nejoblíbenější postava celého seriálu. I my milujeme jeho výroky.

Laskavý pan docent nešetří svým ostrovtipem obzvlášť v situacích, když potřebuje trochu srazit ego arogantnímu doktoru Venclovi, nebo když je přítomen lékařským zásahům Alice Dvořákové.  Ve 37. díle například spolu s ní zachraňoval pacienta Vránu. Když se jim to podařilo a omámený Vrána pochopil, že není v nebi a nedívá se na anděla, ale na doktorku Alici, Bernát prohlásil:  „Pane Vráno, to musela být vášeň, že se vám zastavilo srdce. Alice prosím vás, nehlaďte ho, nebo nám zkolabuje znova. Vypadá chytlavě“.  V 59. díle, kdy Alice docentovi vysvětluje, že benefici pro něj chystaly se Soňou mnohem dřív, než se začalo mluvit o jeho odchodu z nemocnice, docent pronesl: „Doktorko Dvořáková, doteď jste tu byla k ničemu. Odteď už vyloženě škodíte. Audience skončila“.

I když na ně někdy pořádně vrčí, pro ženy, které mají svůj názor a nebojí se ho říct, má Rudolf Bernát slabost. Důkazem je Míla, která si nikdy nebrala servítky a vždycky Rudolfovi pěkně od plic řekla, co si myslí. Nebo Kači. Vzpomínáte si, jak na začátku seriálu nakráčela do vily a hodila mu na hlavu svůj zvěřinec? Rudolf má Kači rád, i  když mu trvalo dlouho, než to přiznal. Když se Kači byla ve 37.díle Bernátům oficiálně představit, trochu se přiopila a měla nutkání docentovi cosi sdělit, povzbudil ji slovy: „Tajemství společensky unavených zdravotních sester, to je moje! Sem s ním!“. Předtím ovšem nezapomněl doporučit Lídě s Pacinou, když se ho ptaly, kam mají dát velkou láhev šampusu : „Do předsíně. Jako zbraň. Tímhle když někoho vezmete po hlavě, má to spočítaný“.

V 50.díle, v němž se Petr s Rudolfem vypraví k hrobu Jany Bernátové a vy se dozvíte zásadní informace o tom, co se tenkrát při pokusu o útěk za hranice odehrálo, mají mezi sebou znesváření lékaři moc pěkný dialog. Rudolf říká: „Tys nikdy ani nepomyslel na to, že bys třeba Hlaváčka shodil ze schodů?“ a Petr mu na to odpoví:  „Já mám nejraději představu, že ho strkám pod vlak. Před spaním si to často hraju“. Kdo by to do toho laskavého a mírného Petra řekl, že?

Moc pěkné bývají také slovní potyčky Rudolfa s Hlaváčkem. Ve 42. díle, kdy je Hlaváček po operaci stále ještě hospitalizovaný v nemocnici a žádá si docentovu přítomnost, dostane se mu milého slova: „Co se děje, doktore Hlaváčku? Nebudu s vámi řešit každé vaše bebí“.

Jaký Rudolfův výrok rozesmál vás?

Stanice právě nevysílá
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVZdeněk se kření Foto:
21.30
DNES V TV
20.00

reklama