Dovolená ve srubu nebo na lodi

Cesty domů: Ladislav Potměšil Foto: Cesty domů: Ladislav PotměšilFoto: All

Máte mezi svými oblíbenými historkami nějakou z dovolené? Přečtěte si, jakou dovolenou trávili a budou trávit někteří herci ze seriálu Cesty domů. Kde se jim líbilo a kam by už nikdy nejeli.

Klára JandováKlára Jandová: Těším se na jezevčíkářský tábor

Klára Jandová, jinak zdravotní sestřička Helča, přiznává, že pro ni je každá dovolená šílená hned v začátcích, protože má hrůzu z toho, že nezvládne zabalit nebo že něco zapomene doma. „Ale pak se mi tam líbí a jsem šťastná, že přijdu na jiné myšlenky a odpočinu si. Ať je to u nás na horách nebo někde v cizině. Když to jde, beru s sebou i své pejsky – jezevčíky. Co podniknu letos v létě, nevím, vím jen to, že mě čeká jezevčíkářský tábor a na něj navazující nějaké další akce,“ říká Klára Jandová.

 

Jiří Adamec

Jiří Adamec: Dovolená na lodi

„Nejbáječnější dovolenou jsem zažil před pár měsíci, kdy jsme si projeli lodí oblast Malých Antil v Karibiku,“ říká režisér Cest domů Jiří Adamec. „Naopak žádnou nejhorší dovolenou si nevybavuju. Já měl v životě v mnoha oblastech kliku a platí to i při výběru dovolených. Nevzpomínám si, že bych se někdy ocitl v krajně nepříznivém terénu, který by mě nějak ohrožoval, zažil nepřízeň počasí nebo se nám dovolená nějak zásadně nelíbila. Možná je to proto, že si vybíráme vždycky destinace, kde je všechno zajištěno. Ani já, ani má žena nejsme dobrodružné povahy, takže se nevydáváme někam, kde hrozí nějaké riziko. Možná je to pro někoho trochu zbabělé, ale my raději sázíme na jistotu, než abychom se pouštěli do nějakých bláznivých experimentů.“

 

Miroslav ŠimůnekMiroslav Šimůnek: Dovolená jako práce

Miroslav Šimůnek, představitel protivného doktora Doudy, dovolenou nikdy neplánuje, vždycky se rozhodne během pár dní a vyrazí. „Před časem jsem žil několik let v zahraničí a i když jsem tam pracoval, bral jsem ten čas jako jednu velkou dovolenou. A nejúžasnější bylo, když jsem tam točil film. Vůbec mi to nepřipadalo jako práce, ale naopak jako krásný relax. Za nejhorší dovolenou považuju tu, na kterou jsem se vydal s jednou kamarádkou. Letěli jsme na Kanárské ostrovy, ale už v letadle jsme se pohádali. Nakonec jsme si vzali každý svůj apartmán, takže jsme byli na dovolené sice spolu, ale trávili ji každý sám. A to fakt nedoporučuju, je škoda, když nemáte zážitky

s kým sdílet, komu svěřit. To už bych nikdy nechtěl zažít,“ vzpomíná herec. 

 

Ladislav Potměšil: Léto ve srubu

„S mou ženou Jájinkou (herečka Jaroslava Brousková pozn. red.) jsme mockrát u moře nebyli. O to víc jsme si užili asi před deseti lety dovolenou v Tunisku v Tabarce. Vyrazili jsme tam jen sami dva a ne na dlouho, jen na deset dní, ale dovolená stála za to. Jinak nejkrásnější dovolenou zažívám vždycky na našem srubu u Rožmitálu pod Třemšínem, kam jezdíváme pravidelně a chystáme se tam i letos. Je tam všude kolem krásná příroda, chodíme na houby, na procházky a na výlety s naší fenkou Lízou. Když jim to čas dovolí, na pár dní za námi vždycky přijedou děti s vnoučaty. Tam je nám všem dobře,“ těší se na léto Ladislav Potměšil, který hraje v Cestách domů doktora Petra Kosíka.

 

Pavel Soukup: Nehnu se z chalupy

Pavel Soukup„Nejkrásnější dovolené byly, když byly ještě děti skladné, to znamená malé, a mohly spát v autě. Sjezdili jsme s nimi například Francii. Vzpomínám si, jak jsme jim jednou za Avignonem v autě rozestlali a všichni jsme sledovali západ slunce a bylo nám moc dobře. A nejhorší dovolenou jsem prožil v Itálii v Rimini, kde se nám asi na tři čtvrtě hodiny ztratila tehdy tříletá Pamelka. Celá pláž měla pohotovost, my jsme zoufale běhali a hledali ji. Nic se jí nestalo, ale ty okamžiky byly strašné! Letos vůbec žádné plány nemám, takže se buď někam rozjedu ze dne na den, nebo vyrazím do Českého Krumlova, kam se chystám už pár let. Další možnost je, že odjedu na chalupu na Kutnohorsko a nehnu se odtud. Už dávno jsem zjistil, že se nepotřebuju strkat autem na dálnicích nebo v Chorvatsku zakopávat o Čechy, ale že nejlíp je mi na chalupě. A protože definice chalupy je, že nikdy není hotovo, protože tam má člověk pořád co dělat, nudit se rozhodně nebudu,“ plánuje seriálový kapitán Vejnar – Pavel Soukup.

 

Hudba z Marsu Foto:
23:40 01:30
10%
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TV
21.40
DNES V TV
20.00
DNES V TVPolární moře Foto:
21.15

reklama