Dva mlýnské kameny v podobě domů, které prodává Mikuláš, drtí Bernátovic rodinu

Cesty domů (III) 294 Obrázek 6 Foto: Cesty domů (III) 294 Obrázek 6Foto: All

Mikuláš má problémy. A dostává do nich i rodiny, kterým prodává domy. Simona začíná pochybovat o vině Saláka.

Vendy se Šimonem se rozhodnou koupit dům. Chtějí založit rodinu a nechtějí být pod vlivem dominantního Bernáta. Sdělí mu to ale metodou šoku, kdy ho při běhání zavedou k jejich vysněnému bydlení. Dům jim prodává Mikuláš, který ale tlačí na to, aby peníze dostal na ruku a nešlo to přes právníky. Prý tím ušetří. Je to jediný důvod?

V druhém domě, který také zastupuje Mikuláš, se dějí dramatičtější věci. Rodině Štěrbových, která adoptovala malého Hynečka, hrozí exekuce pro nezaplacení dvou splátek. Ti ale tvrdí, že peníze předali realitce. Lucie je mezi dvěma mlýnskými kameny. Komu uvěří? Neznámé rodině nebo svému bývalému manželovi, který příjem peněz popírá?

Kolem Saláka se stahuje smyčka. Policie je stále přesvědčená, že svoji manželku zavraždil. Dostává se i k nepřímým důkazům. Atmosféru na klinice hrotí Vencl, který si nenechá ujít žádnou příležitost, jak někoho ponížit. Blanka je nucena situaci řešit. Rozhodne se Saláka vyhodit, nečekaně však zasáhne Simona. Co jí přimělo změnit názor?

 

Upoutávka na 294. díl:

 

Rekapitulace 293. dílů

 

 

Fotogalerie 294. dílu

reklama